Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim gyantázás tapasztalatok?

Intim gyantázás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

(Azért rakom a kérdést ebbe a kategóriába, mert el szeretném kerülni a perverz, férfi kommenteket.)

Tapasztalatra lenne szükségem, még sosem voltam.

-mennyire fáj?

-mennyi idő utána, amikor teljesen sima, tehát se nem látszik, se nem érződik semmi szőr?

-mennyire alaposan dolgoznak a kozmetikusok ilyen téren? (amikor lábgyantán voltam, volt, aki hagyott itt-ott elég sok helyen szőrszálakat.. Itt is előfordul ilyesmi?)

-mindenhol legyantáz, pl ha látja, hogy hátrébb is szőrös, ott is legyantázza? Vagy ezek külön feláras kérések?

-mennyit kell várni két gyantázás között? És átlagosan mennyi idő az, amit szőrösen kell tölteni, tehát amikor már látszik a szőr, de még rövid ahhoz, hogy gyantazni lehessen?

-sérülést okozhat? Volt - e, aki így járt?


Tudom, hogy ezek egyénenként eltérőek lehetnek, viszont mivel én még nem voltam, mások tapasztalatait szeretném meghallgatni, ahhoz viszonyítani.

Köszönöm 😊


2023. febr. 24. 01:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve még lemaradt :

-tapasztaltatok olyat, hogy ritkult a szőr/vékonyabb szálú, amióta gyantázni jártok? Ha igen, mennyi idő kellett ehhez?

2023. febr. 24. 01:09
 2/9 A kérdező kommentje:

Huh, még valami:

-amikor nő vissza a szőr, itt is ugyanúgy viszketni szokott, mint amikor borotválás után kezd el nőni?

2023. febr. 24. 01:47
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
De ezt miért nem attól kérdezed meg, aki gyantázná? Ő tudja a legjobban ezekre a választ.
2023. febr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél más,én leírom a saját verziómat.

Nekem nagyon erős,dús a szőrzetem,tehát esetemben eléggé fáj,de kibírható azért. Sajnos nekem nem túl tartós,úgy 5-6 napig sima,aztán elkezdenek kibújni a szőrszálak és a 10. napra kb. mind kinő.Utána 2 hétig hagyom és akkor már újra lehet gyantázni.Nekem mindenhol leszedi,elől,hátul,a combról,nekem egy csíkban köldökig szőrös,onnan is.Elvétve marad ott pár szál,de az nem számottevő. Nekem semmit sem ritkult,igaz én nem sokszor gyantáztatom,pont a rövid hatás miatt és nekem nem viszket amikor nő vissza,de ahány ember,annyi féle...

2023. febr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én havonta járok, addigra 80-90%ban visszanő. Nekem is kb 5-6 napig sima teljesen, aztán nőnek ki fokozatosan. Világos bőröm, sötét, elég sok szőröm van. Teljes intimet szoktam kérni, így minden lemegy elöl is, hátul is. A fájdalom relatív, nem kellemes, de pl. a spirál felrakáshoz nem hasonlítható. Kicsit amúgy elviselhetőbb minden alkalommal. Szerintem kicsit nekem ritkult és vékonyodott, nagyjából a 6-7. alkalmon vagyok túl. Viszketés nem igazán, de nekem borotvától sem volt. Sérülésem nem volt sohasem közben. Elég alapos, csipesszel ki szokta még szedni, amit nem vitt le a gyanta.
2023. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem közepes szőröm van, nem szőke pihék, de nem is mediterrán fekete.

Első pár alkalom eléggé fájt, de azért túl lehetett élni. Fél év után már kb meg sem rezdülök közben.

Az egy hónap simaság amivel reklámozzák jó lesz a valóságban egy hétnek is, utána kézzel már érezni a szőrszálakat. Kb 2 hét után már látszódnak is valamennyire.

Itt is szoktak hagyni, pedig én Skintim szalonokba járok, tehát mindig más csinálja. De pár szál mindig marad. Pedig még csipesszel is szokták húzkodni utána ami bent maradt, de úgy néz ki mindet nem lehet észrevenni. Én itthon még át szoktam nézni, és csipesszel kihúzni ami maradt.

Általában külön lehet kérni a bikinivonalat, az intim részt, és a fenék részt, tehát ezt 3 külön helynek veszik. De szokott lenni csomag, ami mindhármat tartalmazza.

Én 4 hetente járok, ebből ugye az első hét tökeletes, a második héten még alig van szőr, utána meg azért már van bőven, csak még rövid.

Nekem sosem okozott sérülést, szerintem ha ügyes a kozmetikus, akkor nem történik ilyen.

Én kb 1,5 éve járok, érdekes módon egyedül itt nem tapasztalom, hogy ritkulna. Kezen, lábon, hónaljon már alig nő, de az intim szőrzet nekem ugyanúgy sok sajnos mint előtte.

A viszketős kérdésre nem tudok valaszolni, különösebben borotvánál sem tapasztaltam ezt soha.

2023. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

-mennyire fáj?

Első alkalom eléggé sziszegős, de a második már könnyebb.


-mennyi idő utána, amikor teljesen sima, tehát se nem látszik, se nem érződik semmi szőr?

Kb 1 hétig nincs szőr, utána kezdenek előbújni. Annyi, hogy nem azonnal erősek szúrósak a szőrszálak, mint borotválás után, hanem a vékonyak, kell nekik 1-2 hét mire megerősödnek.


-mennyire alaposan dolgoznak a kozmetikusok ilyen téren? (amikor lábgyantán voltam, volt, aki hagyott itt-ott elég sok helyen szőrszálakat.. Itt is előfordul ilyesmi?)

Ahol én voltam eléggé alapos volt a kozmetikus: legyantázott a kenegetős módszerrel, aztán csipesszel kihúzta a makacs szálakat. Semmi sem maradt.


-mindenhol legyantáz, pl ha látja, hogy hátrébb is szőrös, ott is legyantázza? Vagy ezek külön feláras kérések?

Egyeztetni kell, hogy pontosan mit szeretnél. Ha kell, akkor köldöktől kezdve fenékvágat tetejéig legyantáz, illetve egészen combtőig, de lehet ez plusz pénz lesz. Meg kell beszélni, mielőtt nekifog.


-mennyit kell várni két gyantázás között? És átlagosan mennyi idő az, amit szőrösen kell tölteni, tehát amikor már látszik a szőr, de még rövid ahhoz, hogy gyantazni lehessen?

3, de inkább 4 hét. Én úgy időzítettem, hogy az utolsó héten legyen a menstruáció, olyankor úgyse járt arrafelé senki.


-sérülést okozhat? Volt - e, aki így járt?

Ez olyan dolog, hogy ne a tiktok szakvizsgás körmös-patáshoz menj gyantázásra, mert ott nagy az esélye, hogy összebarmol. Valami rendes helyet válassz ahol ügyelnek a higiéniára.


-tapasztaltatok olyat, hogy ritkult a szőr/vékonyabb szálú, amióta gyantázni jártok? Ha igen, mennyi idő kellett ehhez?

Egyáltalán nem ritkult. Főleg ezért is untam bele minden hónapban gyantázásra járni. Vettem egy IPL gépet, szó szerint néhány szőrszál nő rajtam azóta.

2023. febr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 hu, ez jol hangzik. Regebben en is jartam ipl-re, de sokba kerult. Gépbe még nem ruháztam be. Mióta alkalmazod, hogy ilyen szép eredményt hozott?
2023. febr. 25. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb 6 hónap után 2-3% szőr maradt rajtam. Azóta tartom ezt a szintet 2-3 hetes kezelésekkel.
2023. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!