Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan gyantázzak egyedül...

Hogyan gyantázzak egyedül teljes intim helyen és mivel? L

Figyelt kérdés

Persze szerintem is a kozmetikus a legjobb módszer, de drága. 16 éves vagyok és saját pénzből kéne a szőrtelenítés témát megoldanom, ami pedig meg nem túl sok, ezért mindent összevetve az otthoni gyantázás tűnik a legolcsóbbnak. (A borotvától kipattogzok és másnapra már visszanő, az epilátortól itt szintén + az egészre nem használhatom)

Igazából keveset tudok a gyantázásról, csak pár videót néztem róla, hogy akkor most mit hogyan. Ti milyen gyantát használtok? Kell még valami hozzá? Mire érdemes odafigyelni? Mennyire drága? Milyen időközönként kell újra?

Előre is köszönöm



2023. febr. 26. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy.
2023. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Az alapanyag nem drága. Kell a gyanta, hintőpor és lehúzócsík.


Szerintem 5000 alatt mind a hármat meg tudod venni. És a patron a leginkább fogyó eszköz.


Egyébként egyedül nem fog menni a teljes intim. Még nekem se megy, pedig 30 éves vagyok és 15 éve gyantazom magam itthon. Max bikinivonal és amíg bírod.


Amúgy meg a technika annyi, hogy hintőporozol, szőr nivesevel megegyező irányba felkened, rasimitod a papírt és a növés iranyaval ellentetesen lehuzod úgy hogy a kezed a terulettel párhuzamosan maradjon, de fölfele húzd.

2023. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Otthon, magadnak nagyon nehéz a gyantázás. A fanszőrzet eléggé ragaszkodó tud lenni, egyáltalán nem olyan egyszerű ott gyantázni, mint pl. a lábat.

Nagyon fáj, de az igazi gond akkor kezdődik, amikor nem sikerült megfelelő higiéniai feltételeket teremtened, csúnya fertőzéseknek teszed ki magad. Ráadásul egy valamire használható gyantamelegítő 30-40 ezer forint, aztán kellene még hozzá gyantázás előtti lemosó (hogy a szőrhöz és ne a bőrhöz ragadjon a gyanta), valami jó minőségű elasztikus gyanta, majd gyantázás utáni bőrápoló szerek.

Aztán be kell állítanod a hőmérsékletet (gyantatípustól függ), aztán szembesüls vele, hogy a szeméremajkak környékén már nem látod, hogy mit csinálsz.

Én azt tanácsolom neked, hogy legalább egyszer mindenképpen menj el igazi kozmetikushoz, lásd hogyan megy ez olyannál, aki napi szinten csinálja, ennek alapján el tudod dönteni, otthon képes vagy-e rá.

2023. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, igazatok van!

Most egy IPL tartós szőrtelenítő készüléken gondolkodok, amit majd a nyáron megkeresett pénzemből vennék meg. Erről mi a véleményetek? Van esetleg valami, amit tudtok ajánlani?

2023. márc. 1. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Fekete szőrrel jól működik az IPL. A barnával és a szőkével sajnos nem csinál semmit.

2 hetente rendszeresen használni kell, jelentősen ritkítja, gyengítni. Én is használom, semmi kipattogás azóta.

Egy alapáras Lumea gépben gondolkodj.

2023. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm! Egyébként én is azt néztem ki magamnak:D
2023. márc. 5. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!