Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hormonális akné elmúlik?...

A hormonális akné elmúlik? "Kinőhető"?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20 éves lány vagyok és valószínű hormonális akném van. Megyek majd bőrgyógyász, ha esetleg fogamzásgátlót írna akkor elég ha egy ideig szedem es az rendbe hoz. Vagy "orokke" szednem kell majd, hogy ne legyek pattis? A hormonalis akne elmulik?

2023. márc. 18. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit takar a hormonális akne.


Ha a normál női ciklushoz lehet kötni, azt nem igazán lehet kinoni.


Ha eltérés okozza, akkor azt kezelve elmulik.


De ettől függetlenül egészséges noknek is szokott lenni pattanasaik. Meg persze bortipustol is függ.

2023. márc. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Nem mindegy, hogy hormonális okokból is mi okozza. Nekem fogamzásgátló mellett is kijön 1-2 vérzés előtt, pedig ugye az nem is igazi menstruáció. Az ilyen szerintem majd a klimaxszal szűnik meg csak. Míg ha egyes hormonok normálistól eltérő túl magas vagy túl alacsony szintje okozza, azt helyre lehet hozni gyógyszerrel.
2023. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne ne ne! Miért kell pattanások miatt rögtön bőrgyógyászhoz futni és fogamzásgátlót íratni? Nekem amellett is ugyanúgy voltak, külsőleg kezelve viszont már 4 hónapja nincs egy darab se. Persze ehhez találnom kellett egy jó kozmetikust, ha gondolod tudom ajánlani azt akit segített.
2023. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kék pancake válasza:
Fogamzásgátló okozhat mélyvénás trombózist, amibe bele lehet halni. Valami más módszer jobb lenne a pattanások ellen.
2023. ápr. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!