Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek a személyre...

Mi a véleményetek a személyre szabott samponról/balszamról? Vagy ájánlanátok valami jó, normálisabb fajta sampont?

Figyelt kérdés

Elég érdekes a hajam, nehéz hozzá jó sampont és balzsamot találni.

Sajnos elég rossz állapotban is van, könnyen és gyorsan zsírosodik a vége viszont töredezik, könnyen gubancos lesz. Ez csak azért zavaró, mert hátközépig erő hajam van, és szeretném ha könnyebb lenne kezelni. Amúgy egyenes, nem túl vastag szálú, szőkés barna a hajam.


Kipróbáltam néhány elég drága jó minőségűnek számító sampont, de egyik sem igazán hozta meg a kívánt eredményt.

Szerintetek a személyre szabott sampon jó? Működhet? Vagy ez inkább csak parasztvakítás, és semmivel sem jobb mint egy sima sampon?

Vagy tudnátok ajánlani valami jó márkát?



2023. ápr. 18. 17:01
 1/2 anonim válasza:
66%

Szia ha neked is ki dobta a pruvidát és arra gondolsz szerintem kamu .... Az összes oda írt komment szerintem mind kamu.

Ilyen nem létezik ha egészséges hajat akarok akkor úgy kell étkeznem, sprotolnom és próbálni natúr kozmetikumokat használni szilikon és alkoholmentest. Heti 2 max 3 alkalommal hajat mosni szakképzett fodrásszal lehet még erről érdemes konzultálni aki be tudja azonosítani a hajtipusodat és a szerint add tanácsot termék típusra meg hogy milyen balzsamot használj és hányszor stb.

Ha ezekre oda figyelsz szerintem egészséges lesz a hajad és nem egy 20 ezer forintos csoda csomag fogja helyre tenni... Ha közben tök egészségtelenül és stresszesen élek nem fog segíteni semmilyen csoda sampon.

Meg hát szerintem a vitaminok is számítanak persze nem a neten kapható magic hair kapszulák hanem gyógyszertárban kapható klasszikus vitaminokra gondolok pl e vitamin.

5 perces netes kutatás hogy milyen vitaminok lesznek jók a hajra gyógyszertárba elmondod hogy erre kell és olyat add lehet tippet is add a gyógyszerész is.

Én volt hogy gyogyszertárból vettem anno tusfürdőt és imádtam :D

Meg nyilván alap szabályok a hajra:

- ha fesülöd ne a hajtőtől hanem a végektől haladj lassan felfelé

- nem mindegy milyen fesűt használsz, hajtipusodhoz mindig megfelelőt

- lehetőleg ne használj hajszárítót, hajvasalót stb ha még is vegyél jó minőségű hő védő sprayt.

- vizes hajad SOHA ne fésüld

- vizes hajad nagyon puha törölközővel ITASD ne borzold csak tedd a hajadra és óvatosan bugyoláld be

- rendszeresen takarítsd a fésűid és egyéb hajra használt eszközöd.

- ne fogd össze gyakran a hajad néha engedd ki.

- időnként vágj vissza néhány centit megfogja köszönni a hajad

- ha gyakran fogod fel a hajad akkor gyakran mosd ki a hajgumid is.

- ne kapard a fejbőröd akkor se ha nagyooooon viszket.

- ne fogdosd állanodan a hajad piszkos kézzel meg pláne sokkal könnyebben és gyorsan fog zsirosodni.


Remélem tudtam segíteni valamennyit :D

2023. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2023. ápr. 20. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!