Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a borotválkozás után kipirosodást?

Figyelt kérdés

Főleg most a bikinivonalra gondolok. Próbálok új borotvát használni borotválkozás előtt, megfelelően húzni a borotvát, lassan, nehogy elvágjam magam, olvastam valahol, hogy hideg vizzel átöblíteni a bőrt, hogy összehúzza a pórusokat (persze nem sokáig, nehogy megfázzak). Vettem borotválkozás utáni krémet, amitől azt vettem észre, hogy csökken a viszketés. De! Hiába szép a bőröm a szőr alatt, úgy értem, hogy nem sebes, nem pattanásos, direkt addig nem is szőrtelenítek, míg irritált, mégis elkezd vérezni pontokban (legtöbbször szárazon borotválkozok, akkor több jön ki, mint vizesen), pedig nem vágom meg magam... Ezt szerencsére, intimebb helyeken nem csinálja, csakis a bikinivonalon, pedig próbálom szétfeszíteni a bőrt, hogy egyenes, sima legyen... Kezd zavarni most már, mert állandóan ez van, és hiába telik el pár óra, míg találkozok a párommal, (és bár őt nem zavarja), nem a legszebb látvány, mivel piros foltos...


Mit tehetnék ez ellen?



2023. ápr. 18. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó meleg vízzel puhítsd fel előbb a szőrtüszőket. Lehet venni a rossmannban ilyen fürdőkesztyűt ami nagyon jó az elhalt bőrt eltávolítani (ezzel meg tudod előzni amúgy a szőr benövést is). Azzal jól dörzsöld le azt a területet ahol borotválkozni akarsz. És igen amúgy az a legjobb ha mindig új borotvát használsz. Vegyél férfi borotvát azt a sima olcsóbb eldobhatósat, a férfi jobb mert közelebb vág a bőrhöz. Meg használj gélt. Én a pennyben szoktam venni saját márkásat azthiszem az is férfinek való, de az a lényeg hogy érzékeny bőrre legyen. És ha megvagy vele ha törölközöl ne dörzsöld csak tapogasd le magad a törölközővel, utána én sima kókusz olajjal szoktam bekenni mert nagyon puhítja a bőrt nagyon jó. Nekem ez vált be a kipattogzás ellen
2023. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Éveken keresztül kísérleteztem mindenféle krémmel, de soha semmi sem használt egészen addig, amíg át nem tértem IPL gépre. Azóta tökéletesen sima és egészséges a bőröm szőrtelenítés után.
2023. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az #1 jól írja egy laza fürdés vagy tusolás után felpuhul a bőr , ilyenkor érdemes aloeverás géleket használni jobb a végeredmény a habhoz képest ill éles borotvával csináld ha nincs éle csak kaparod a bőrt.
2023. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!