Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak a pattanások...

Mit használjak a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Minden nap reggel és este megmosom az arcom, aztán feketeszappannal is, aztán fertőtlenítem, aztán AHVsavas krémet használok, aztán bekenem aloeverával. Mégis ugyanúgy mindig teli van pattanással a homlokom.

Egészségesen étkezem, kevésszer eszek édességet, csokit. Chipset egyáltalán nem eszem.



2023. máj. 20. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiatt van tele pattanással amit művelsz vele. De a pattanásnak külső és belső okai egyaránt lehetnek. Szinte egy arcápolód sem jó, túl van szárítva és kínozva a bőröd, a védőrétege is sérülhetett.

Reggel-este gyengéd lemosó, a fekete szappant hanyagold, a fertőtlenítés alatt nem tudom mit értesz de hanyagold, savas krémben nem tudom van-e egyáltalán sav, de elég nagy baj, hogy létezik egyáltalán ilyen termék. Ehelyett inkább keress egy jó hidratálót, amíg nem jön helyre a bőröd addig javaslom a Happier barrier krémet, ez menjen reggel-este, reggel pedig fényvédő szigorúan minden nap. Az aloe vera mehet kizárólag a pattanásra nyugtatásnak ha jó rá.

2023. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az is lehet a pattanások okozója, hogy szinte semmit nem iszok?
2023. máj. 20. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, leírtam mi miatt vannak nagy valószínűséggel pattanásaid. De emellett életkori sajátosság (tinédzserkor), hormonális problémák, szervi betegség, ételintolerancia, allergia, nem megfelelő kozmetikumok használata, kozmetikumok nem megfelelő használata, stressz, rossz fog, por, időjárási körülmények, bőrtípus velejárója - hogy a leggyakoribb okokat említsem.
2023. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Ez egy nagyon rossz arcápolási rutin. Egyenlőre menjen az alaprutin. Gyengéd lemosó (pl: Cerave hydrating cleanser), egy "minden mentes" hidratáló (pl: La roche posay toleriane sensitive creme) és nappal fényvédő.

Pár hét múlva be lehet vezetni olyan szérumot, vagy krémet, ami pattanások ellen jó. Pl: Azelain, BHA, benzoyl peroxide, Niacinamide. Fontos, hogy csak egy hatóanyagot vezess be egyszerre, hogy ha valamelyik nem válik be, vagy rosszabb lesz tőle, akkor tudd, hogy melyiket nem szereti a bőröd.

2023. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Cinkrázó
2023. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!