Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől van, hogy az aranynyaklá...

Mitől van, hogy az aranynyaklánctól ami a nyakamban van viszket a tarkóm?

Figyelt kérdés
Pedig már több mint 10 éve viselem. Most egy ideig nem volt a nyakamban és elmúlt a viszketés kb 1 hét után, de tegnap visszatettem és megint viszketett! Mi van ilyenkor?
2010. okt. 13. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Érzékeny vagy rá.Az egy dolog hogy eddig nem voltál.Nekem 15 évesen kezdődtek ezek a problémáim.Akkor jött ki először az ekcémám.Előtte semmi ilyen problémám nem volt.Szerinte inkább ne hord a nyakláncodat mert csúnya dolgokat tud művelni.
2010. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Allergia...
2010. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fémérzékeny vagy. Inkább ne vedd fel!!!
2010. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy rögtön a fémallergiára kell gondolni, előtte vegyél figyelembe még egy szempontot: nem voltál nyaklánccal a nyakadban esetleg uszodában vagy egyéb olyan nyilvános helyen, ahol bármilyen szennyezés rákerülhetett pl. gőz formájában? Esetleg nem takarítottál erélyes tisztítószerrel, aminek a gőze rákerülhetett? Ez szabad szemmel nem is látható, de apró szennyeződésfoltok attól még lehetnek rajta. Talán ez vált ki allergiát, mikor a bőrödhöz ér. Próbáld meg egy kicsit megtakarítani, áztasd mosogatós vízbe, majd mosd le alaposan. Vagy vidd be egy ékszerboltba, ott szakszerűen meg tudják oldani a tisztítást.
2010. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanarra gondoltam, mint az előttem válaszoló! Nekem is volt ilyen, h letettem amikor takarítottam a fürdőszobát, vszínű rákerült a láncra is tisztítószer, amitől teljesen kipattogott a nyakam utána. Kellett kis idő, mire rájöttünk, mi az oka! Forró vízbe tedd pár percig. Tuti mindent elpusztít!
2010. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!