Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel tudnám eltüntetni a...

Mivel tudnám eltüntetni a pattanásokat?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában megjelentek a pattanások az arcomon (Tizenéves vagyok, eddig nem voltak) és elégge zavarnak. Főképpen az államon és a homlokomon de csak oldalt, nem sok, nincs is begyulladva de nagyon zavar:/ Remélem tudtok valami “csodaszert” amivel el lehet őket tüntetni (DM, rossmann jöhet szóba, esetleg gyógyszertár)🥰

2023. aug. 2. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, szépségtanácsadó vagyok, hamarosan online is fogok működni, addig szivesen segítek. Egy reggeli és esti rutint kell felállítani a bőrtípusodnak megfelelően.

Tisztítás, hidratálás, fényvédelem. Ez a reggeli alap.

Este pedig a hidratálás előtt érdemes pattanások elleni hatóanyagok közül választani szérum vagy emulzió formájában. Ezek pl. niacinamide, gyengédebb retinol, (bár azt nem feltétlenül javaslom még tizenévesen), salicilsav, azelainsav.

Este tisztítás, szérum, hidratáló. Túlszárítani semmiképpen nem szabad, sokan rontják itt el, hogy mindenféle alkoholos tonikot, szárító löttyöket, húszféle dolgot rápakolnak a bőrre. Nem kell.

A pattanás az egy bőrprobléma, a rutin hiányától is kialakulhat.

Milyen a bőrtípusod? Meg tudod határozni?

Mert úgy pontos termékeket is tudok ajánlani az általad említett üzletekből.

De a Revox, G&G, Keve márkák között szét tudsz nézni. Attól függ drogérián belül mit enged a pénztárca. Ott is lehet több tízezret hagyni, mire megveszed a rutinod alapdarabjait.

2023. aug. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az meg ugye kiamaradt, hogy a hormonális változásoknál szinte kéz a kézben jár a pattanás a hormonokkal. Ez egy átmeneti állapot.
2023. aug. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1-es, nem fogja tudni megállapítani a bőrtípusát, főleg, hogy nem is ismeri őket. Ha tényleg ezt tanulod akkor tudnod kellene, hogy ez nem olyan egyszerű és sokszor nem is egyértelmű.


Kérdező: mielőtt többet ártanál a bőrödnek, menj el egy jó kozmetikushoz diagnosztizálásra, ő pedig tud ajánlani termékeket, hogy miket érdemes használnod. Én tiniknek lemosót, tonikot, hidratálót és fényvédőt szoktam ajánlani, és örülök, ha ezeket hajlandóak használni. Ha jó terméket választasz ennyi bőven elég, semmi értelme a külön szedett hatóanyagoknak, mert csak az idő megy azzal, hogy egyesével felkeni valaki az arcára (már ha egyáltalán be tud szívni a bőr annyi mindent...).


De ez a hormonok miatt van, serdülőkorba léptél, ez általában ezzel jár. Csodaszer nem létezik, tudatosság és türelem kell hozzá és nagyon fontos, hogy a megfelelő termékek mellett is kialakulhat néha pattanás, ezzel nincsen semmi gond.

2023. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először is szerezz be pattanás elleni tapaszt és dupla tisztításhoz kellékeket (olajos lemosót, de ha az túl drága micellás vízet, amit utána le kell mosni, vagy egy víz bázisú lemosót), hidratálót és fényvédőt. Fontos, hogy mind2 a bőröd típusához, (száraz, normális, kombinált és zsíros) és úgy kell választani, hogy mattító, vagy fluidos kell a zsíros kombinált bőrhöz és a hidratálónál a töményebb, gélesebb kell a száraz és normál bőrhöz, míg a folyékonyabb ha kombinált és zsíros bőrhöz. Mert egy jó alap rutin is sokat segít a bőrödön.


Fontos! Hogy a szérumokat ne vegyél, mert ennyi idősen nincs értelme használni azt a 17 éves kor felett ajánlanám.

A tonert vagy más néven a tonikot azt akkor ajánlom ha száraz, vagy normál bőrű vagy hogy adj egy kis frissítést neki, de télen zsíros, és kombinált bőrű is használhatja.

És ne használj alkoholos márkát (clean and clear márka pl), mert kiszárítja a bőrödet és rosszabb lesz utána a bőröd állapota

2023. aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha brutál a helyzet, akkor bőrgyógyász tud felírni isotretinoin tablettát. Ha annyira nem gáz, akkor alap lemosó, hidratáló, nappal fényvédő, este pedig adapalén és benzoil-peroxid kombó (ezek a legfontosabbak a pattanások miatt), emagon van adapalén, BP pedig Akneroxid 5 néven fut a gyóygszertárban (nem kell vény).
2023. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es, nem ezek a bőrtípusok.
2023. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
5-ös vagyok, miért lettem lepontozva? :D Tök okés választ írtam.
2023. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Bőrtípusok:

Normál

Kombinált(itt széles a skála, alapvetően a T-zóna zsíros, az orca normál vagy száraz)

Száraz

Zsíros

Az érzékeny, aknés, pattanásos, vízhiányos, rozaceás, seborreás, stb. nem típusok, hanem bőrproblémák. Úgyhogy jól írta a 4-es, ezek a bőrtípusok.

2023. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segített🥰
2023. aug. 4. 00:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8-as: Nem, nem írta jól, ahogy te sem, sőt kevered a fogalmakat is.
2023. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!