Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem hat a minoxidil?

Miért nem hat a minoxidil?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta használom, de az ég világon semmi hatása nincs.
2023. aug. 4. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Férfi vagy, nő vagy, hány éves vagy, mennyire súlyos hajhullásra használod? A minoxidil sem csodaszer sajnos, nem garantált hogy minden egyes embernél működni fog. Főleg ha genetikai eredetű hajhullásról van szó.
2023. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

31 éves férfi vagyok.

A kopaszságom még nem az a bizonyos tar kopaszsag, van még hajam, de úgy megritkult a fejem búbján, hogy látszik a fejbőröm. Szinte ezer százalek, hogy genetika, mert anyumnak száz százalékig ugyanilyen kopaszsaga van.

De elvileg a minoxidil épp erre van.

A halántékomnal sajnos tar kopasz már, ott viszont furcsa módon némi hajszalsarjadzás látszik, rengeteg apró, szemmel még nem látható hajszálak kezdtek el nőni, hihetetlen lassan nőnek, de nőnek, még optikailag sem jobb a látvány, annyira kicsik, de a lényeg, hogy minoxidil előtt nem volt a halántékomnal semmi, most viszont "van".

De a fejbúbom eléggé tré, ott az ég világon semmit sem hat.

Gondolkodom, hogy valtanek a minoxidil-dutasterid oldatra, csak félek a mellékhatásoktól.

2023. aug. 4. 19:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami érdekes, hogy a dht szintem a refercia értékénél, tehát a normális tartományból kiesik, mivel nagyon alacsony a dht szintem.
2023. aug. 4. 19:25
 4/4 anonim válasza:
Akkor lehet, hogy ennyi volt benne, még használd pár hónapig esetleg és ha nincs változás, akkor hagyd abba.
2023. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!