Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan működik egy intimgyantá...

Hogyan működik egy intimgyantázás?

Figyelt kérdés

Úgy értem

Hogyan zajlik egy ilyen "kezelés"?

Mennyire fáj?

Mennyi ideig tart?

Mennyi ideig marad sima?

Milyen időközönként érdemes menni?

Érzékeny bőrűek járhatnak?



2023. aug. 5. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy zajlik, hogy a kozmetikus bepúderezi a bőrödet, aztán elkezdi a gyantázázt. Eléggé fáj elsőre, főleg, ha előtte borotváltad. Hogy maga a gyantázás mennyi időt vesz igénybe, az leginkább tőled függ. Egyrészt attól, hogy mit kérsz (csak a bikinivonalról szedje le, teljesen csupasz legyen elöl-hátul, hagyjon meg egy csíkot vagy képezzen valami mintát), másrészt attól, hogy hogyan viseled. Simán lehet szólni neki közben, hogy pihenjetek egy kicsit (de ehhez időpontfoglaláskor érdemes jelezni, hogy még sosem voltál ilyenen, hogy úgy kalkulálja az időt!). Nekem kb egy hétig teljesen sima utána, még egy hét egész jó, a 3. héten meg már azért látszik, hogy lassan menni kell megint. Igen, érzékeny bőrrel is lehet csinálni, de azt érdemes cukorpasztával, mert kíméletesebb.

Ne félj tőle, az eredmény megéri azt a pár perc fájdalmat! :)

2023. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen én teljesen csupaszra akarom, és igen eddig borotváltam. Ánusz körül is megcsinálja?

2023. aug. 5. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kozmetikus, aki vállal intim gyantát, igen. De érdemes ezt is megkérdezni, amikor időpontot kérsz.
2023. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan zajlik egy ilyen "kezelés"?

Deréktól lefelé le kell vetkőzni. Áttörölget előkészítő folyadékkal /nem csíp/ vagy egyszerűen csak bepúderez. Háton fekszel, először az egyik, majd a másik combod kell kihajtani, nem kell nőgyógyász pózban lenni végig. A fenék résznél oldalra kell fordulni. Nem biztos hogy minden szőrszálat kiszed a gyanta, a maradékot csipesszel kihúzgálja. Nálam legalábbis mindig így történt.


Mennyire fáj?

Elsőre eléggé fáj, erre készülj fel, viszont ki lehet bírni és 3-4 alkalom után már semmi extra, hozzá lehet szokni. Ha alacsony a fájdalomküszöböd, akkor elsőre ne teljes gyantát kérj.


Mennyi ideig tart?

A teljes intim kb. 30 perc


Mennyi ideig marad sima?

Egyénfüggő. 1-3 hét.


Milyen időközönként érdemes menni?

4-5 mm szőröket lehet gyantázni szóval két gyantázás között legalább egy hónapnak el kell telni.


Érzékeny bőrűek járhatnak?

Igen. Értelmes kozmetikus ezt figyelembe veszi.


A teljes intim gyantába a fenék rész is beletartozik, de nyugodtan beszéld meg vele előtte mi az elképzelésed, te vagy az ügyfél.

2023. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,sokat segítettél!
2023. aug. 6. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem srácként a viszonylag erősebb szőrömet is kb 40 perc alatt megcsinálja. Full gyantára értem, tehát elöl-hátul mindent megcsinál. A zacsi viszonylag érzékenyebb rész, a többi nem vészes.
2023. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!