Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Őszintén már nagyon elegem...

Őszintén már nagyon elegem van, lányok, help... Mindennapos fényvédelmet ti hogyan oldjátok meg? Nem tudom elhinni, hogy csak nekem okoznak ezek nehézségeket.

Figyelt kérdés
Szóval ha 100 ezret nem költöttem el fényvédőkre, akkor egy forintot sem, de egyik sem válik be. Az egyik, hogy gyűlölöm az érzést hogy rajtam van, mindegyiket. Viszket tőle a bőröm, vagy izzad, kifényesedik az összes, gusztustalan fejem lesz tőle. Ez az egyik probléma. Másik, hogy ha mattítósat használok, az meg szintén viszket és egy óra alatt kukacosodik. Másik kérdés, ti hogyan oldjátok meg, hogy 3-4 óránként újra kenitek? Nekem szinte sosincs erre lehetőségem. Munka után rohannom kell, hogy elérjem a villamost, nekem kéne vagy 20 perc h újrakenjem, letisztítsam előtte az arcomat, főleg ha van rajtam smink is...A villamoson, vagy egy erdő közepén mert pl túrázok, nem fogom újrakenegetni... dehakkor hogy? hogy oldja meg más? Ráadásul újra is kellene akkor sminkelnem. 3 óránként sminkeljem ki magam újra? XD Ha nem sminkelek akkor is macerás... Próbáltam fényvédő spray-t ami arcra való, hát borzasztóan néztem ki utána, mint egy diszkógömb. Ragad, izzad a fejem tőle, kifényesedik, rémálom az egész. Komolyan csak nekem ennyire macerás ez? Dm, Rossmann termékek, már mindet próbáltam, most rendeltem külföldről pár koreai terméket, de nem váltak be. Ti miket használtok és hogy oldjátok meg a frissítést?

#smink #viszketés #matt #fényvédő #kifényesedik #újrakenni
2023. aug. 13. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Olyat válassz ami könnyen beleivódik az arcodba. Én például a nivea Sun shine control mattifyng effekt terméket használom, gyorsan beleivódik a bőrbe. (Bár egy kicsit csillog a bőrön.) Egyébként kérj segírséget egy drogériában egy eladótól, ő majd segít neked megfelelő fényvédőt választani. Mondj el hogy milyet szeretnél, és a szerint ajánlj. Még azt is megkérdezheted tőle amit leírtál.


Én se kenem újra, reggel felkenem és ennyi, meg ha sokat vagyok napon akkor újrakenem, tudom hogy így nincs sok értelme.

Dd ha dolgozni jársz gondolom zárt légtérben ott nincs UV, max csak annyi ami beszűrődik az ablakon.

akkor nem kell újrakenni ha nem tudod megoldani, és munka után se kell újrakenni mert akkor már az UV sugárzás nagyon alacsony. Max ha mész munka után valahova, akkor otthon újrakened.


Egyébként az újrakenést illetően lenne egy kérdésem. Szóval lemosod a sminket. Alapozót használsz? És mennyi sminket?

Mert én például ha újrakenem nem mosom le a sminkem, bár én mondjuk csak korrektort használok.

2023. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Mattítósból én se találtam jót, Revoxost szoktam használni, azt tapasztaltam hogy azért kell egy fél órát hagyni beszívódni különben ahogy kimegyek a melegbe és izzadok elkezd folyni.

Nap közben pedig fényvédős púdert használok, mostanában a Bioderma Photoderm SPF50et. Elég zsíros a bőröm úgyhogy amúgy is 2-3 óránként púdereztem, azért gondoltam hogy akkor egy ilyen kettő az egyben megoldás a legjobb. Egyelőre úgy tűnik hogy használ ilyen formában is a fényvédő, régebben mikor csak reggel használtam krémet azért volt hogy az orrom kicsit megpirult munkából hazafelé, amióta használom a púdert meg nem volt ilyen. Túrázáshoz lehet nem a legjobb a sminkszerű fényvédő, de átlag munkanapokra tudom javasolni :D

2023. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egy japán fényvédő vált be, Anessa Perfect Skincare Milk (sima, nem a szenzitív változat). Drága de mióta ezt kipróbáltam hozzá nem érnék egy LRP-hez. Nyaraláson, túrázáskor olcsó sundancet használok.

Újrakenést úgy oldom meg hogy sehogy, én ezt a két órás dolgot csak akkor tartom be ha folyamatosan tűző napon vagyok az előbb említett szituációkban, egyébként nem érdekel, nekem erre se az idegzetem se a sminkem nem fog rámenni. Szerintem ez a szint hogy irodai munka mellett óránként újrakenegetni már amúgy is teljesen beteges. 4 óra után már tök alacsony az uv. Sosem égtem még le, hófehér a bőröm.

2023. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Úgy, hogy nem használok, mert nem tudom elviselni ha valami a képemen van
2023. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Nézegess koreai, japán fényvédőket, azok könnyedebb állagúak, a drogériás cuccokat meg felejtsd el. Én LRP Anthelios sprayt is vettem, munkában azzal fújom át az arcom, plusz fényvédős púdert használok.
2023. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat a japán fényvedőkre, én a Beauty of Joseon rizsesét használom, sokkal jobban beszívódik mint bármi amit eddig próbáltam.

Őszintén szólva nem kenem újra.

2023. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is koreai, japán fényvédőket ajánlom. Matt fényvédőkben általában szokott lenn alkohol, nem is kevés. Talán attól viszket az arcod.

Én a Beauty of Joseon rizses fényvédőjét használom. Nem matt, de beszívódik, és szépen lehet rá sminkelni. Én is próbálkoztam matt fényvédővel, de nekem az alkoholtól kipirosodott a bőröm, és nekem is kukacosodott. Egy jó púder a megoldás. :)

Amikor fényvédőt választasz, szoktad nézni az összetevőlistáját?

2023. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó vagyok. Újra kenésre nincs tippem. Az sajnos nekem kimarad, mert nekem sincs alkalmam újra sminkelni. De már azzal többet teszek a bőrömért, hogy reggel felkenem, mintha egyáltalán nem kenném be. Megégni szerencsére egyáltalán nem szoktam.

De majd ide visszanézek, hátha van valakinek jó tippje az újra kenésre, mert nekem is jól jönne.

2023. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Beauty of Joseon az egyetlen amit el tudok viselni, nem is érzem hogy rajtam van. Pedig előtte MINDEN fényvédő kikészített.


Újrakenés: egy sminkszivaccsal át”ütögetem” az arcom a fényvédővel és újrapúderezem, kb 2 perc.


Nekem inkább a testem többi része okoz gondot, eddig bármit vettem az ragad és/vagy büdös strandszagú 🤢

2023. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Én szimplán nem használok ilyesmit. Egy egész iparág épül arra, hogy a napsugaraktól rettegtessen mindenkit. Hozzáteszem, hogy nem megyek a tűző napra és széles karimájú kalapot hordok. Viszont mindig akkor a legjobb a bőröm, ha nincs elfedve mesterséges kence-ficékkel, hanem meg van tisztítva és éri a levegő.
2023. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!