Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Használjak-e retinolt 16...

Használjak-e retinolt 16 évesen pattanásokra? A micellás víz helyettesíti az arclemosós mosást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mióta jobban odafigyelek a bőrápolásra, már alig vannak pattanásaim (előtte sem volt nagyon sok sterencsére). Viszont 1-2 hetente azért előfordulhat. Néhányan ajánlottak retinolt, de 16 évesen nem túl korai? Jót tenne a pattanásoknak?


A másik kérdésem, hogy a micellás víz kiütheti-e a reggeli lemosós arcmosást? Időhiány miatt reggelente néha így szoktam...


Nem használok alapozót, csak néha korrektort, ha szükségesnek érzem. Illetve szempillaspirál, néha szemhélypúder, az ajkakra carmex után szájfényt. A fényvédőhöz próbálok hozzászokni, melegebb időben néha úgy érzem, hogy felesleges, úgyis leizzadom.


Este arcmosás után (hetente egyszer arcradír), hidratáló maszk.


Még eléggé kezdő vagyok, a lemosóként régebb óta Garnieres termékeket használok, micellás vízként Yves rochert és Garniert. A fényvédő egyenlőre Revox, de ha van valami ami jobban beszívódik, légyszi osszátok meg. Az arcradír és a hidratáló maszk Douglas, de szeretnék mást is kipróbálni. Mit tudtok ajánlani olajos-kombinált bőrre?


A tonikok egyre szimpatikusabbak, nektek melyikek váltak be?


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. aug. 27. 19:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
3%

Leginkább semmit, a korral úgyis eltűnnek.


Btw nekem a listerine öblögetés segített. Hogy mi közte az összefüggés, ne kérdezd.

2023. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Szalicilsav, niacinamide, azelainsav, ezeket keresd kombinált/zsíros bőrre és mitesszerekre, pattanásokra. De ne ess túlzásba, fokozatosan próbálj beépíteni mindent. Szalicilból 2% a max, én azt használok és kezdetben heti 2x használtam, aztán szépen lassan rátértem arra, hogy 2 naponta használjam, nekem sokat segít. Niacinamide lesz majd az új lemosómban és a hidratáló krémemben, így abból külön nem fogok szérumot venni, de tervezem beiktatni az azelaint is a rutinomba. Kevét használok egyébként, tetszenek az összetevői (semmi potenciális bőrirritáló vagy káros anyag) és olcsóbb is, mint sok nagy márka terméke.
2023. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges. Teljesen normális ha időnként van 1-2 pattanásod, valószínűleg a hormonok miatt és nem feltétlenül vezetnék be a helyedben plusz egy aktív összetevőt csak emiatt. 16 évesen felesleges, ráérsz vele bőven.

Használhatsz reggel micellás vizet, csak utána vízzel is mosd meg az arcodat. Ha nincs zsíros bőröd, akkor amúgy az is elég lehet, ha csak megmosod.

A fényvédő nem felesleges, ezt tényleg próbáld meg beépíteni minden nap. Ha úgy érzed, hogy leizzadod, akkor használj vízállót belőle, de lassan itt az ősz, úgyhogy ezzel nem lesz gond. Hiába izzadsz, akkor is kell. Sőt, főleg olyankor kell, hiszen akkor süt legjobban a nap és akkor van legnagyobb szükséged rá. Ha úgy érzed, hogy leizzadtad, kend újra, de ne hagyd ki.

Reggelente használj fényvédőt, este meg valami jó lemosót és hidratáló krémet, ezek mindenképp legyenek meg, a többi csak extra, de amíg az alapok hiányoznak, nem lesz jó a rutinod. Hidratálókrémekből is van olyan, ami nem túl sűrű állagú, akár géleset is megpróbálhatsz, ha azt kényelmesebb számodra használni, de valami legyen.

Lemosóból pedig nincs baj a micellás vízzel, de este jobb, ha ez csak az első lépés és utána használsz valami habzó, utána vízzel lemosandó tisztítót is, alaposabb lesz.

Ez a 3 termék (fényvédő, lemosó, hidratálókrém) legyen a rutinod alapja, kísérletezd ki, hogy a te bőrödnek melyik a jó, te mit szeretsz használni és ha még szükségét érzed, utána egészítsd ki egyebekkel, mint maszk, tonik stb. Úgy érzem te pont fordítva csinálod.

2023. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kettes, melyik ez a lemosó?
2023. aug. 27. 20:20
 5/21 anonim ***** válasza:

Retinol jó pattanásokra, mint a niacinamide, szalicinsav (ezt a kettőt használom), és c vitamin.

Bőr radírt meg lehúzhatos maszkot (nem fátyol maszk, hanem az ilyen aktív szenes garnier maszkot) kerüld, mert sérti a bőr felső rétegét. Helyette kapható agyagmaszk por állagú amit magadnak kell kikeverned olcsóbb, ha azokkal a maszkok mennyiségét és hatóanyagját nézük.

Micellás víz nem egyenlő az arclemosóval. Max az olajos arclemosót váltja ki, de ezt is le kell mosni. Jó vízbázisú arclemosó kapható 1000 ft-ért és nem vesz el sok időt.

2023. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#4 Isana Pure tisztítóhab (Rossmannos). De tapasztalatom sajnos még nincs róla.
2023. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3, valahogy így fogom csinálni! Az nem egészen egyertelmű tőled, hogy a hidratáló maszkot 'hidratálónak' akkor nem jó? Fényvédőből szerzek vízállót, remélem segít. A lemosó szerintem jó, csak reggelente használok néha micellát helyette.
2023. aug. 27. 20:27
 8/21 A kérdező kommentje:

#4 köszi! Ötös: tehát szerinted nem lenne korai a retinol 16 évesen? A C vitamint meg másokat azt hiszem én is be fogom iktatni.


Nem vagyok benne biztos, hogy bőrradír, csak hetente egyszer használom az elhalt hámselytek miatt. A maszk nem ilyen lehúzhatós, reggelre a nagy részét be is szívja a bőröm.


Keresek ilyen víz állagú lemosót.

Köszönöm a válaszodat!

2023. aug. 27. 20:36
 9/21 A kérdező kommentje:

* víz bázisú


#5 melyik lemosóra gondolsz?

2023. aug. 27. 20:45
 10/21 anonim ***** válasza:
6%
Szia, én úgy oldom meg a pattanásokat, hogy fürdés közben dove szappant kenes az arcomra, rajta hagyom 5percig, majd lemosom.Nekem a micellás víz nem jött be.
2023. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!