Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikonos vagy szilikonmentes...

Szilikonos vagy szilikonmentes hajolaj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) Derékig érő hajam van, igazából különösebb probléma nincs vele, de valamilyen hajolajat szeretnék bevezetni a rutinomba, hogy picit hidratáltabb legyen.

Jelenleg szilikonmentes sampont használok, a balzsamom szilikonos. Hallottam róla, hogy a túl sok szilikon tönkreteszi a hajat, ezt régebben tapasztaltam is. A szilikonmentes hajápolás viszont nekem nem jött be korábban szintén, kiszárította a hajam és töredezett nagyon.

Így most dilemmában vagyok, hogy milyen hajolajat vegyek, szilikonosat vagy anélkülit. Kicsit tartok tőle, hogy túl sok szilikont halmozok fel a hajamon és csak rosszat teszek vele. Illetve eleve felmerült bennem, hogy ha a szilikonos balzsammal lezárom a hajszálakat, akkor van-e egyáltalán értelme utána bármit kenni rá. Nagyon megköszönném, ha esetleg tudna valaki tanácsot adni ebben.:)



2023. aug. 28. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak az vált be hogy minden termékem szilikonmentes. Hajolajnak 100% jojoba olajat használok.
2023. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem feltétlenül ördögtől való a szilikon.

Hajápolókban a szilikonok javítják a haj fésülhetőségét, selymességét, puhaságát és fényt adnak a hajnak. Hajvégápolóban én csak és kizárólag szilikonost használok, mivel kell a hajvegeimnek egy plusz réteg ami védi a hajat.

2023. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!:)

Utolsótól kérdezem, hogy akkor is, ha már balzsammal vittem fel szilikont a hajamra? Nem lesz túl sok?

2023. aug. 28. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem. Mindig szokás volt mindennél legyen az élelmiszer vagy szépségápolási termék, hogy kiragadnak egy összetevőt amit éppen utálni kell.
2023. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Én csak szilikonost használok. A szilikon a "lezárás". Ugyanolyan, mint mondjuk arcápolásban a hialuronsav vagy az aloe vera, amik feltöltenek vízzel, a shea vaj meg a méhviasz pedig bezárja a nedvességet.


A hajbalzsam feltölti a hajad, a szilikon nem engedi kiszáradni.

2023. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!