Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz korpára sampon tapaszta...

Száraz korpára sampon tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hajmosás után mindig úgy érzem, hogy picit viszket, száraz a fejbőröm, és ilyenkor hullik a korpa is rendesen, száraz, hóesés jellegű korpa. A fodrászom által ajánlott sampont használtam rá eddig, az valamennyire jó is volt, kb. 80%-ban elmulasztotta a korpát, de őszintén szólva elég drága sampon, ezért egy másikat választottam, szintén korpára, ez sem olcsó, de mégsem jó sajnos. Van esetleg valakinek tapasztalata? Mindenképp olyan sampon kell, ami hidratál, és nem szárítja ki a fejbőröm, mert amúgy is száraz. Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 18. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a balea men korpásodás elleni samponja volt a jó. Olcsó, és sokkalta jobb, mint a drága samponok.

Kipróbálni kipróbálhatod, de nem biztos hogy neked is be fog válni

2023. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem :)
2023. szept. 18. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdök alkalmanként. Van, amikor valami bejön, meg van, amikor nem. Eddigi tapasztalataim alapján (hajgyógyász tanácsára) a semmire való samponok segítettek a legtöbbet, mert azok nem befolyásolják a fejbőr ph-ját, csak tisztítanak, és pont. A fejbőr meg megoldja a problémáját. Ettől függetlenül alkalmanként nekem is előfordul ilyen, de tényleg nincs rá konkrét szer, mert ami egyszer jó volt, az után nem.

Most épp egy ideje levendula kivonatos lengyel sampont használok, de hamarosan váltani kell, mert érzem, hogy kezd elszaródni. Viszont azokat részesítem előnyben, amikbe természetes alapanyagok vannak.

Néhány gyógyszertárban lehet kapni Vital Plus Active SL nevű fejbőrtisztítót. Egyszer azt is kipróbálhatod, 4000 Ft egy tubus. Evőkanálnyi mennyiséget elkeversz kb 1dl vízben, és azzal mosol hajat. Vagy hagyományos sampon (a hajra) + SL (a fejbőrre).

Ha gombás fejbőrprobléma van, azon is segít.

2023. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek az infóknak :) A semmire való sampon alatt mit értesz? Sima egyszerű drogériás tisztító sampon?
2023. szept. 18. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Probalj szulfatmentes sampont hasznalni.


Mivel hajmosas utan viszket a fejborod, lehet, hogy az sls lesz a baj.

2023. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: igen, arra gondoltam, ami nem akarja eladni magát, nincs benne semmi fiszemfszom, csak sima normál hajra való sampon, aminek jó az illata :D

#5: páromnak is viszket a fejbőre hajmosás után akármilyen sampont használ, még ha teljesen természetes anyagok is vannak benne. Senki nem tudja, miért.

2023. szept. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Probaljatok ki, hogy celzottan sls mentes sampont vesztek, de komolyan.


Meg kell nezni az osszetevok kozott, mert attol meg, hogy egy sampon “termeszetes”, altalaban van benne sls, mert attol habzik jol.

2023. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szulfát helyett szarkozinát van abban, amit épp használ.
2023. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kremmania.hu oldalon nezhetsz velemenyeket.

Nekem lush soak and float valt be de szaraz es zsiros korpam egyszerre van

2023. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!