Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Úgy szétnyomkodtam a bőrt az...

Úgy szétnyomkodtam a bőrt az orromon, hogy darabokban mélyen lejött (nem csak felhám), mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye voltam, de sajnos amikor rossz a kedvem az amúgy se valami szépséges bőröm bánja... szeretném ha hétfőre jobb lenne (legalább annyira, hogy le lehessen korrektorozni)... egyelőre lefertőtlenítettem (rettenetesen csípett), lebetadinoztam és bebepantemoztam, de most azt olvastam valahol, hogy a bepantent nem szabadna ilyenkor... de fogalmam sincs, szóval akinek van ötlete, hogyan menthetnék a helyzeten, az kérlek írja meg :')

Előre is köszi.



2023. szept. 29. 20:15
 1/4 winR ***** válasza:
32%
Betadine oldat fertőtlenítés, napközben napoztasd, és ne nyomkodd!
2023. szept. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A betadine jó ötlet volt, a bepanthen semmit nem ér ilyenkor. Hagyd békén. Kb 3 napig varosodik és kb 1 hét alatt esik le a var. Sima vízzel most meg reggel és este a bőrödet,de hagyd úgy egyszerűen. Ne is sminkelj.
2023. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Nehogy napoztasd, ahogy az első írta, mert durván pigmentálódni fog. Inkább kend fényvédővel minden nap, naponta többször is. Hámosító kenőcsöt használj nyugodtan, illetve a szokásos arckrémedet (ha nem parfümös és alkoholos). Amíg nem jön rendbe a bőröd a hámlasztókat és aktívokat kerüld el.
2023. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 winR ***** válasza:
A nap fertőtlenít, nem kell szétégni a napon, elég 5-10 perc.
2023. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!