Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fejbőröm teljesen ki van...

Kklaudi44 kérdése:

A fejbőröm teljesen ki van száradva és nagyobb darabokban jön fel. Viszket is. Néha már annyira, hogy ha lehetne szétmarnám. Valakinek valami ötlet? Sampon, ecsetelő, házi praktika.

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy érted korpás a hajad? :D Ha az, akkor a leírtak alapján nem zsíros, hanem száraz korpád van. (Az mindegy, hogy kis vagy nagy darabokban jön le.) Viszont egyszerű kezelni. Mindennek az alapja a tápanyagpótlás. A hajmosást ne samponnal kezdd, hanem egy pakolással vagy balzsammal. Ez hatóanyagokkal megfelelő ápolást ad a fejbőrödnek, ami így a továbbiakban nem kényszerül a gyors hámcserélésre. Ha min. 20 percig rajtahagytad, akkor eltávolíthatod, aztán következhet egy jó sampon. Nekem a Bioderma vált be, Nodé K vagy DS/DS+. Ezek nem 'átlagos' termékek, a hatóanyaguknak kicsit több beszívódási idő kell. Hagyhatod ezt is fönt úgy, ahogy a pakolást. Mindezt követően alaposan tisztíts ki mindent a hajadból és lehetőleg ne használj hajszárítót és/vagy hajvasalót vagy egyéb formázó készüléket. A hajkefédet cseréld le egy olyanra, aminek a végei nem ''pucérak'', hanem pl apró gömbök vannak rajta, ez nem sérti úgy a haj szerkezetét és a fejbőrödet. Ha mindezt sikerül együtt véghez vinned, akkor kevesebbet fog hámlani a fejbőröd, tapasztalatból mondom. :)
2013. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sampon: sárga Dulgon kids, dm-ben 529 Ft. Ez a leggyengédebb, legkevésbé szárító sampon szerintem az összes közül, amit nálunk kapni lehet. Emellett mosás előtt néhány órával kend be kókuszolajjal a fejbőröd. A hajad hosszára is tegyél nyugodtan, nagyon jót tesz neki.
2013. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is ilyen problémám volt, és szinte semmi nem használt. Se házi praktika,se gyógszertári sampon, semmi. Egyedül, ami bevált az a Seborin hajszesz. Hónapok óta használom, eleinte minden nap, ma már csak minden második hajmosásnál kb. Nem is drága, és hatásos, teljesen elmúltak tőle a panaszaim.

[link]

ÉN rossmannban vettem, és csak hajszeszt használok, a sampont nem próbáltam.

2013. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyan ez volt a problémám, a bőrgyógyász felírt gyógyszertári nizoral sampont, kb. 700 ft-ba került, és diprosalic ecsetelőt, szintén 700 ft körül volt az ára. Pár nap alatt elmúlt a viszketés és a vörösség, már nem hámlik a fejbőröm. Ahogy az előttem válaszolók írták, a hajszesz és az olajos pakolás is jót tesz. 21/L
2013. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 26. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!