Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A tél folyamán nagyon kiszárad...

A tél folyamán nagyon kiszárad a kezem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és a kezemen kivörösödik a bőr hámlani kezd és annyira felrepedezik h vérzik. a kézkrémekkel jobb egy kicsit. de ez se legjobb megoldás.mondjuk ha tudtok valamit a test többi részének ápolására mert nekem nincs arra időm h állando kenegessem magam testápoloval
2008. jan. 7. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell állandóan kenegetned magad, de szánj rá annyi időt, hogy fürdés után mindig bekened magad testápolóval (hidd el, idősebb korodban kifizetődik!). A kéz egy kicsit más téma, ilyenkor télen tényleg eléggé kiszárad (az enyém is). Most akarok venni egy olyan kézkrém-kesztyű kombinációt, amit éjjelre a kezemre rakok, és reggelre helyreteszi a kezeim.
2008. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

nekem is ilyen a kézbőröm, és télen rendszerint nagyon ronda, meg fáj is, olyna száraz, de idén nem! mindig felveszem a kesztyűm, amikor kimegyek, és nagyon sokat segít! most teljesen jó, pedig nem kenem, de ha még be is kened egyszer-egyszer kézkrémmel, akkor puha lesz

ek vannak olyan kesztyűk, amiknek olyan, mintha le lennének vágva az ujjai, de van egy ráhajtható felső rész, és ezek elég praktikusak...

2008. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A neutrogena kézkrém nagyon jó.Drága ugyan de kevés kell belőle és legalább használ.Nekek sokszor sebes volt a kezem,és az renbehozta.
2008. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre hogy sokszor a kézkrémek nem is nagyon használnak...Én estére vagy a nivea kék dobozos krémmel kenem be jó vastagon vagy neugranormannal(gyógyszertár de akármien babáknak való krém is jó)és reggelre mindig nagyon puha lesz. Néha a kezedet is radírozd le és akkor sokkal jobban hat.

Ha pedig nincs időd mindig testápolót használni akkor zuhanyozz olyan testápolóval ami hidratáló krémet is tartalmaz(pl dove tusfürdők), és ha fürdessz önts a kádba olajakat. De azért néha néha ha van időd kend be a bőrödet testápolóval is:P

2008. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Dávid! :) A kézkrémedet megvettem már...Sok-sok puszy:a barátnőd :) ui.:rájöttem hogy te vagy!
2008. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
87%
Manikűrösöknél vagy némely kozmetikusnál is lehet kérni speciális paraffinos kézápolást, ami nagyon jót tesz a kéz bőrének.
2008. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Gyógyszertárban kapható vazelint is érdemes kipróbálni, de előtte vizezd be kezed.


Glicerin se rossz, de inkább az előbbi. A glicerin csalóka, mert a bőr alsó rétegeiből szívja fel/ki a vizet. Ezért szintén be kell előtte vizezni a kezet.


Ha pedig már ki van sebesedve, szintén víz, majd Neogranormon, az gyors segítség. De csak SOS-jelleggel használd, ne mindig. :)

2008. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!