Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Agyagmaszk után száraz,...

Agyagmaszk után száraz, sérült barrier lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem először próbáltam ezt a maszkot, a Maskaolin agyagmaszkját kentem fel tegnap reggel. Utána C vitamin, fényvédő.

Picit lehet tovább hagytam rajta, néhol kifehéredett, tehát rászáradt, mikor lemostam. Estére azt vettem észre, hogy picit viszket az államnál, rögösnek éreztem a bőrfelszínt és mikor tükörbe néztem, ilyen apró pici göröngyös, száraz érzetű lett az arcom. Enyhén húzódik is.

Ez barrier sérülés lehet a maszk miatt? Semmit nem használtam rá estére már, csak nyugtató panthenolos tonert.



2023. nov. 13. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tovább hagytad fent, mint kellett volna, akkor nagy eséllyel emiatt sérült.

Én pont tegnap este kentem fel és picit szárazabbá tette a zsíros bőrömet, de puhává is tette. De fontos, hogy az agyag maszk után jól hidratálj, mert emiatt is sérülhetet (nem elég a toner, hidratáló krém kell, mint minden rutinban :))

2023. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Agyag maszk az bizony szárít, ahogy a sósak is. Annak pl ideális, akinek zsíros a bõre, kiszívja belõle a cuccost, de lehet neked nem ilyenek az igényeid.



Nekem inkább a gyümölcsös, frissebb maszkok jöttek be. Különösen a zselések.

2023. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, akkor kicsit megnyugodtam, hogy valószínű ez volt az okozója. Jártam már hasonlóan, de akkor valami idegen termék után, vagy ilyesmi.

kímélő lemosóval megtisztítottam, illetve hidratáltam picit jobban, mint szoktam, talán kezd jobb lenni. Lehet a hideg időben eleve több hidratálásra lesz szükségem.(:

Egyébként kizárólag miteszerek ellen vettem meg a maszkot, azt gyönyörűen kiszedi, de lehet ezentúl csak orra viszem fel, arcra nem nagyon.

2023. nov. 13. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne hasznald. Tonkreteszi a baktetoumflorajat a borodnek,azaz az egeszseget.
2023. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!