Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vágassam vagy ne le a hajam?

Vágassam vagy ne le a hajam?

Figyelt kérdés
Hosszú vekonyszálú hajam van. És meg kevés is... folyton össze van gubancolva hiába vágatom rendszeressen. Abszolút lapos 2nap után zsírosodik. Gondolkoztam vágasam e le rövidre .főleg hatul van a probléma néha akkora csomókba gubancolódik hogy nem birom kifésülni. Csak az olló a megoldás? Nem riadok meg a rövid hajtól sem. Ha le vágatom akkor rövid felnyírt haj lenne az. Mert ez a hossz elég sok gondot okoz

nov. 28. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Akinek ilyen problémái vannak az nem igazán figyel a hajára, ezesetben a rövid javasolt.


Viszont azt formázás szemszögébőljobban karban kell tartani, beállítani, kiszárítani stb.

Persze fazontól függ.


Nekem tüsistől egészen térdig érő hajam is volt, számtalan ötletemet kipróbáltam a vágást illetően.


Jelenleg fenék közepéig ér és marad ez a hossz.


Ha nem figyelnék rá, nem ápolnám megfelelően simán össze tud kócolódni és tarkónál akár kettő széttárt tenyeres gubanc is lehetséges.


-nem megfelelő fésülés (nyújtja hajszálakat, felpöndöríti, töri)

-nincs balzsam, hajolaj használva(vagy ha igen, akkor rosszúl használva)

-megfelelő összefogás adott videlethez, tevékenységhez


Pl alvás, fekvés, szeles idő... Stb


Megfelelő hajbavalókkal, technikákkal összefogni, amelyek masszívak és nem tépik a fejbőrt, nem nyújtják hajat.

(nem csak a hajgumi létezik)


A hajat is ápolni kell, nem csak egyszer kinöveszteni és hagyni.


Egészséged és genetikád is számít.

Megesik, hogy valakiknél lappang valami betegség, ami egyik jele a haj, fejbőr minőségének romlása vagy akár hajhullás. Érdemes időnként kivizsgálásra járni.


Kinek mi a sok gond?


Meg ugye ha 1-3 napig alig nyúlsz hajadhoz nem megfelelő hajviselettel, na akkor jönnek ezek a nagy csomók.


Sokan egyszerűen nem foglalkoznak hajukkal, nem szánnak rá pár percet egy megfelelő felfogatásra sem IDŐBEN. Vagyis megelőzhető lenne a gubanc.


Sima fejbőr-hajtő vizsgálatot időnként a herbália boltokba érkező hölgy szokott tartani ingyen. Termékjavaslatokt tesz.

Annyi, hogy meg kell érdeklődni herbáliában, hogy mikor megy hozzájuk a hölgy és időpontot kell kérni helyben.


Amikor kibontotta kontyomat szinte lázba jött, egy ideig élvezte, majd megnézte fejbőröm.


Kérdezte mit használok, hogy ilyen állapotban van.

Semmi extrát, egy jó illatú pantene-t, megfelelően figyelek és kezelem hajam, hajvégekre pár csepp hajolajat a yamuna-tól. (nagyon sokáig elég a hajam hossza ellenére is)


Körmök, kézfej, haj - nagyon sokat elárulnak a viselőjéről.

nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Használok balzsamot,és olajat is pantenet használok énis. Nem hordom nagyon össze fogva a hajam ha még is akkor csatolom. Hűvédőt is használok elég gyakran,de nem száritom a hajam hővel általában.hiába fésülöm mindig még a munkahelyemen is akkor is ez a végeredmény
nov. 28. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es Gratulálok a hajadhoz, biztos szép lehet. Szerintem nagyon szép az ilyen hosszú haj, vonza a tekintetet. A térdig érő meg biztos nagyon klassz lehetett. Kár, hogy ritka az ennyire hosszú hajú lány.
nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem simán kipróbálhatsz egy rövidebb fazont. esetleg privátba nem küldenél képet?
nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!