Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Green Shave borotva vélemények?

Green Shave borotva vélemények?

Figyelt kérdés
Még életembe nem borotválkoztam, és azt mondták hogy jó kezdőknek is.

jan. 17. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Öregapámnak is ilyen borotvája volt, szóval ez a green shave csak egy üres marketing duma.


Az egy pengéssel mindig megvágtam magam, utáltam. A három pengés százszor jobb. Meg aztán ha közelebbről megnézed, sokkal kevesebb anyag van a modernekben. Kevesebb anyag, kevesebb felhasznált energia. Akkor mégis miről beszélünk?

jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
jan. 17. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
A borotváik jók, a borotvahabokkal nem vagyok megelégedve
jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kizárólag ilyen stílusú, dupla élű biztonsági borotvákat használok, de a Green Shave egy hulladék. Azért tudnak idehaza viszonyleg sikeresek maradni, mert felnőtt egy generáció, ami már csak az eldobható műanyag borotvákat ismeri.

Ugyanezt a borotvát az Aliexpressen Weishi néven árulják, ennyire "magyar termék". Ők is ott veszik nagy tételben, aztán 300%-os haszonnal árulják idehaza. Az alap nikkelezett verzió nem is rossz (8 dollárért), de a színesekről lepattogzik a bevonat. Neked kezdésnek bőven elég egy 2000 Ft-os műanyag Wilkinson is, abból már ki fog derülni, érdemes lesz-e komolyabbra váltanod. Mert bizony egy 20-30 ezres rozsdamentes acél borotva sokkal jobban borotvál még a 65 ezres Gillette Labs fűtött borotvánál is.

[link]

A pengéjük egy sehonnai hulladék, ennyiért már 10 db Personna pengét is kapok, ami a műfaj egyik királya.

A szappanjuk a legalja, szerintem nem is borotvaszappan, csak egy sima kézmosó pipereszappan. Fele ennyiből kijön egy Proraso borotvakrém, aminek normális habja van, és rendesen védi-ápolja a bőrt.

Én bátran ajánlom a kezdőknek is a biztonsági borotvát, az alábbiak betartásával:

1. NE NYOMD RÁ a bőrödre! Ez a legfontosabb. Az első válaszoló is elkövette a legnagyobb hibát, ezért vágta meg magát. Csak finoman húzni szabad az arcon, akkor nem lesz baj. Ha alkoholos aftershave-et használsz, és a felkenés után fél perccel még mindig csípi a bőröd, akkor túlságosan rányomtad, még ennél is sokkal kevesebb erőt kell kifejtened a következő próbálkozásnál.

2. Szárazon soha! Mindig legyen a bőrödön hab, krém, szappan, zselé- bármi, ami védi az arcodat. Ha lehúzod a habot, és utána a csupasz felületet kapirgálod, az biztos módja a bőrirritációnak.

3. Ne várj azonnali csodát! Nekem kb. fél évig eltartott, amíg begyakoroltam a megfelelő szögben borotválást, a megfelelő erő kifejtését, megtalálni a legjobb minőségű szappant, borotvapamacsot, aftershave-et, stb. Namármost, ennyi időt manapság senki sem akar rászánni valaminek az elsajátítására, inkább beéri a hitványabb megoldással, "csak gyorsan legyünk túl rajta", nem számít, ha irritálja a bőröm, ha tiszta pattanás leszek utána, stb. Pedig a hagyományos borotválkozás hihetetlenül relaxáló, érzékeket és testet kényeztető tevékenység tud lennyi, ha az ember rájön a fortélyaira.

jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!