Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért csak a hajam felső...

Miért csak a hajam felső rétege töredezik, az alsó nem?

Figyelt kérdés

Rétegesen/tömbösen van vágva. Az alsó részből kb alig kellett vágatni, a felső hosszban alig nőtt, mert vissza töredezik.

Vékonyszálú, szárazabb típusú hajam van.


Nem festem/valasom, tekerem szorosra, stb stb konkrétan SEMMIT nem csinálok vele ami árt..

Egyedül annyi, hogy összefogom,de azt is vastag hajgumival. Vállamig ér: ha nem gumizom be jobb?

Profi hajápolót használok, szóval minden pipa.



jan. 30. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a párna meg a sapka az ami súrlódik? Szatén van vagy vászon?
jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam hogy azért lehet mert ott súrlódik mindenhez. Alvásnál, sapkánál, tömegközlekedésen ha nekidőlsz akkor nagyrészt a felső réteget súrolja. Hajszárítót használsz? Nekem régen amiatt volt elég szálkás a felső réteg mert helytelenül szárítottam, nem lefelé irányítottam a fejét hanem közvetlenül a hajamra fújtam.
jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: Teljesen normál párnahuzataink vannak, pamut azt hiszem vagy ahhoz hasonló.

Milyetvjavasolnál, ami nem töri?


2: A huvosebb idő/ősz óta használok.

A közvetlenült hogy kell érteni, hogy nagyon közel ráirányítottad?


Igazából én is a hajamra irányítom, de nem nyomom bele, simán előre hajolok hogy előre essen és 1-2 perc alatt rászáritok az egészre így. Lehet rosszul csinálom, nincs erről vmi leírás vagy videó? 😄


1 éve képtelen vagyok novesztehi úgy is, hogy mindentől megszabadultam màr kínomban. Az állapota jobb az tény, de a felső réteg mégis mindig sérül, és nincs már több ötletem egyszerűen miért..


Köszi amúgy! :)

jan. 30. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A szepseg brlulrol jon. Az szsmit,amit megeszel illetve a vesemukodes problemaja a hajon mutatkozik. Ha toredezik vagy sprod,akkor bsj vsn a veseddel.
jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4 A hajam kb 15 éve ilyen. Kivizsgalasokon voltam többször már, emiatt is, eddigre már kiderült volna a vese gond is, más is negativ volt mindig.


Az magyar átlagnál is valószínűleg vmivel normalisabban eszem, az átlag mégsem küzd ilyen gonddal. Én már tényleg mindent kipróbáltam kb. Ez eddigi a legjobb eredmény, de felül még mindig ilyen a szerkezete, törik, szálkásodik.

jan. 31. 14:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha 1-2 percig szárítod csak akkor az kb semmi, akkor biztos nem ez a gond. Valószínű akkor csak genetikailag ilyen gyenge a hajad, a vékonyszálú haj sajnos könnyen törik akármit csinálsz vele:(
jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azért szárazabb és sérültebb a felső réteg, mert piszkálom, a kezemmel fésülgetem, beletúrok, csavargatom. De a fésű is a felső réteget súrolja legjobban használat közben.
febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én jó pár hónapja csak össze fogom széles puha hajgumival éjjel nappal kb…

Gyanítom az is töri, emlékszem még régen kb koptatta a hajam mások is mondtak hogy ott “ritkább” ahol mindig összefogtam.

Aztán évekig csak ki engedve volt, bár akkor meg vasaltam, nem vágtattak azért volt szar állapotban..


Most azért reménykedem, mert 1 éve visszavágtam és folyamat vágatom 3-4 havonta.. Igaz 1 év után másnak nőtt volna vagy 10-12 cm-t, nekem kb csak 5-öt, (azt is alul :’( ), de most tapintásra most egészséges, ezer éve nem volt már ilyen jó állapotban…


Pl 8 éve még barátnőm megfogta az ovehez hasonlóan, hat az enyém miattam mennyire sprőd száraz.. az övé puha volt. Most legutóbb is feljött, és mostmar eljutottam oda, hogy az én hajam puhább, nem olyan száraz mint volt.


Decemberben vágattam, és most annak örülök, hogy eljutottam oda, hogy nem toredezik még, illetve csak most kezd, 2 hónap után.. :D


De ez a felső réteg ugyanakkora 10 éve komolyan, nem nő hosszra. csak az aggaszt, hogy alul meg most elkezdett pedig nőni végre! Felül kel kezdenem vmit vele hogy legyen hosszban hajam végre. :D


Tudom First world problem, de nekem sosem volt hosszú hajam. Tízen x éve növeszteni próbálom. És most értem ide h jobb állapotú, és alul vmi történik is, ami látszik.

febr. 10. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig azt mondta a fodrászom, hogy mindenki másnak is jobban törik a felső réteg, valószínűleg azért, mert több fizikai súrlódásnak, nyáron napsütésnek is ki van téve, mint az általa védett alsóbb rétegek.

A vállamon túl növeszteni nekem is nehezen ment, nekem az alja tört fel, ahogy vállhoz ért, annyira nem volt fokozatos. Amin változtattam, és együttesen segített:

- heti max 2 hajmosás, csak a fejbőrt mosom

- olajozás mosás előtt fél órával

- hajmosás után hajszerkezet helyreállító, majd hajpakolás

- hajszárítás szálirányban, tehát a hajszárító a hajvégek felé fújja a levegőt

- vágás akkor, amikor kezd törni, nem eltelt idő alapján

- copfozás, egyáltalán "hajhúzós", szoros frizurák kerülése, két nap egymás után biztos nem, gyakran ugyanúgy, ugyanott összefogni szorsabban szintén nem

- (az étrend nem változott)

- a párnahuzat szintetkius, simább, mint egy pamut, a fene tudja mennyit számít, de kellemes (a selyem is ezért népszerű)

Viszonylag vékony szálú, közepes mennyiségű hajam van, amolyan nem reménytelen, de nem is kimondottan jó adottság.


Lehet, hogy forst world problem, de nem árt senkinek, engem meg boldogít, szóval... :)

febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi szépen a tippeket!! :)
febr. 12. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!