Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mennyi idő után hatott...

Kinek mennyi idő után hatott a minoxidil a hajon?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és egy ideje már észlelem a kopaszodást a homlokom felett, ráadásul a hajam is igencsak megritkult ezen a területen, ami maradt, az el is vékonyodott. Oldalt és hátul nem észlelem mindezt, de alapvetően száraz is a hajam. Jelenleg 3 fajta sampont használok, hogy újra jó tapintású hajam legyen és visszanyerje a formáját, ez hatásosnak is bizonyul. Emellet holnap lesz 3 hete, hogy elkezdtem használni a Kirkland-féle 5%-os minoxidilt, reggel és este 1-1 ml-t viszek fel az érintett területre, ahogy az élő van írva.


Egyelőre még nem igazán látom a hatását. Ez teljesen normális, vagy nálatok már 3 hét után is látszódott, hogy sarjadni kezdett a hajatok a kopasz illetve megritkult területeken? Kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy közületek, aki minoxidilt használ/használt ugyanebből a célból, nektek mennyi idő után kezdett a legapróbb hatása is látszódni, illetve mennyi idő után észleltetek látványos változást? Ez alatt értem azt természetesen, hogy mennyi idő után volt nagyító nélkül is látható, hogy újra kinőttek az elveszett hajszálak. Természetesen tudom, egyénfüggő ez mindenkinél.


Ha kérhetem, a nullás géppel letoló, a „fogadd el, hogy kopasz vagy azt csókolom”, a kopaszság szexi és társai válaszokat mellőzzétek.


Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!



márc. 14. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szakemberként válaszolok. Mindenféle okot kizártatok vizsgálatokkal, ami a ritkulást okozhatja? Genetikai oka sincs?
márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem vetettem magam vizsgálatok alá, bár nem ártana, ezt elismerem. Genetikai ok is benne van természetesen, mégha túlságosan közeli rokonomról nem tudok, aki kopasz lenne, távolabbiból viszont akad.
márc. 15. 05:09
 3/10 anonim válasza:

Ha meglehetne tenni egy nagyobb téttel, maximális szorzón tennék 10 milliót arra, hogy genetikai lesz sajnos, az esetek kb 99 százalékában a férfiaknál ez szokott lenni.


Én a hejedben nem a minoxidillel kezdenék, hanem inkább valami hormonblokkolóval, pl finasteriddel vagy dutasteriddel. De ha ezektől még félsz, akkor próbáld meg az RU-58841-es kísérleti fázisban lévő készítményt. A minox csak tűzoltás, a probléma gyökere a hormon, tesztoszteron, dihidrotesztoszteron, ezek nyírják ki a hajhagymáidat, ezeket a hormonokat kell lokálisan csökkenteni, fina/duta oldat is van, kevesebb mellékhatással, eléggé jó eredményeket lehet elérni vele dermarollerrel. Különböző vitaminok is fontosak, cink, réz, vas, szedj multivitamint és biotint, plusz kollagént, az is krva fontos a hajnak.


Én most 31 éves vagyok, láttam, hogy ritkul a hajam, de nem foglalkoztam vele, ha visszamehetnék az időben akkor hihetetlenül odafigyeltem volna a hajamra és megtettem volna a lépéseket, pl amiket fentebb írtam, hogy még gondtalanul kihúzzak dús hajjal plusz 5-15 évet. De elkéstem lehet, most minden szart kenek a hajamra, hogy megállítsam a kopaszodást, krva, kbaszott hosszú folyamat, tehát évek míg egy készítményt pl elkezdesz használni és az kb bő 1-2 év múlva fog eredményt mutatni a fejeden. De ami a lényeg, hogy ha már látod a kopaszodás jeleit, pl visszahúzódó hajvonal, mickey egeresedés, fejbúbon ritkuló haj, akkor azonnal tenned kell ellene, mert minden egyes nap számít ilyenkor, mert ha időben elkapja az ember akkor még tud tenni ellene valamit.


Nézz körül a neten, nagyon sok készítmény található már amik a hajhagymákban lévő androgén receptorokat "iktatják" ki, így nem érzékeli az androgén hormonokat a hajhagyma.


Amúgy nekem a minox a mickey egeresedésnél hatott a legjobban, 3 hónap után kezdett el 10-szeres zoommal látszódni a rengeteg "hajszál" még 3 hónap kellett volna még, hogy szabad szemmel is láthatóak legyenek, még 3 hónap kellett volna még, hogy távolról is látni lehetett volna őket....én az első 3 hónap után abbahagytam sajnos.


Három fajtát használtam, Regaine minoxidil hab, Foligain minoxidil oldat, Kirkland minoxidil oldat. Nekem a Regaine és a Foligain vált úgymond be, minden nap dokumentáltam képekkel a novekedést. Bár tény és való, hogy pont ez a kettő a legdrágább.


Várható eredmény 3-6 hónap, de tényleges eredmény 1-2 év után lesz. A minoxnak van egyfajta mellékhatása, ami már cáfolva lett, aztán mégsem, hogy kimeríti a hajhagymákat, de most ez igaz e vagy sem....a hajbeültető klinikák erőszeretettel nyomják ezt a reklámot, végül kiderült, hogy a sejtekben lévő káliumcsatornákat nyitja meg, tehát itt is nézz körül.


Tehát nézz körül az androgén receptor blokkolók közt, a vitaminok közt és az androgén hormon blokkolók közt is, illetve kénytelen leszel növekedési hormont is kajtatni, mert az is fog kelleni majd.


Ezek eléggé drága dolgok, és ezt minden hónapban, max minden második hónapban megkell venned ezentúl, pl ruderma oldat 27 ezer forint szállítással együtt, ez egy hónapig tart ki, minden reggel bekell dörzsölni vele a fejbőrt a kopaszodó részeknél, finaduta, ez egy erősebb androgén hormon blokkoló oldat, ezt elég 2-3 naponta használnod, egy üveggel 40-50 ezer forint, viszont ez elég kb 3-5 hónapig is, a minoxidillel én óvatos lennék az naponta, vagy kétnaponta egyszer elég lenne, a Regaine minoxidilje kb 15 ezer forint, biotin 100 darabos kb 6 ezer forint, egy jó kollagén szintén 6 ezer forint, egy jó multivitamin kb 15 ezer forint, támogathatod forcapillel is, az három havi adag kb 13-15 ezer, plusz a dermaroller kb 3-6 ezer forint, elkerülve az allergiás reakciót érdemes orvosi femtűst venni belőle. A növekedési hormont olyan 40 ezer körül láttam kb egy évvel ezelőtt, de ezt is elég 3 naponta használni. Pl a finaduta moláris tömege 528, a bőrgát pedig minden 500 felettinél nagyobb molekuláris tömegű oldatot/anyagot nem enged átjutni a bőrön/fejbőrön, ezért kell a dermaroller.


Amúgy nekem a dermarollerezés után indult be a halántékomnál a hajnovekedés.


Ez egy krva drága állapot, persze vannak ezek olcsóbban is más oldalakon, de vitatott, hogy kamu, vagy placebo, érdemes megbízható oldalakról rendelned.


Sok sikert!

márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Még azt elfelejtettem írni, hogy 3-6 havonta érdemes a minoxidilből és az összes többi oldatból márkát váltani másik 3-6 hónapra, mivel egy idő után kialakul a rezisztencia.
márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Látom, a vizsgálat hiányán gyorsan túllendülve van látatlan online diagnózis és bevásárlólista is, "zombigyerek" nemzéshez vezető hormonnal. A jó szándékot nem vitatva, azért óvatosan ezzel.


A kérdésedre válaszolva: minoxidil kb 6 hét után kezd látszani. Ennyi idő alatt felébred az az inaktív hajhagyma, amelyiket a minox meghatja, és elkezd normál tempóban hajat növeszteni. Ergo 6 hétnél már kell, hogy legyenek látható rövid hajak, amik újak. Addig hat, amíg használod, abbahagyás után 6 hét környékén elkezd ritkulni.


(Egyébként van, akin szexi, lehet, hogy neked is jól áll - ami nem jelenti azt, hogy kötelezően komfortosnak kell vele lenned. :))

márc. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Sziasztok!

A hozzászólásokat olvasva kétségek merültek fel bennem a minoxidillel kapcsolatban.

Az mennyire normális, hogy most fog elfogyni az első üveg minox, kb. 1 hónapja használom az érintett területen és drasztikusan kevesebb hajam lett a fejtetőn mint a minox használata előtt. A második hét használat után erőlködés nélkül markostól tudtam szedni a hajamat. Minox előtt szemmel láthatóan ritka volt, de mostanra világít a fejem teteje. A halántékomon az eddigi teljesen kopasz részen pici világos pihe hajszálak jelentek meg. Lehet, hogy a fejtetőn is ev van, csak azt mem tudom megnézni. Más is tapasztalt már hasonlót?

márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Paradox, ez azt jelenti, hogy hatásos, a hajhagyma kilöki a gyenge hajszálat, hogy erősebbet tudjon termelni később.


Én megértem az #5 válaszolót, persze, ezt írják le a minoxidil tájékoztatóján, de a való életben sokkal több idő kell, minimum fél, 1 év múlva lesz látszatja, ahogy a #6 kérdezi....az első 3- hónap elmegy arra, hogy a hajhagyma kilöki a gyenge hajszálat, a másik 3 hónap arra, hogy újra elkezdjen hajat termelni, innentől még rengeteg idő kell, hogy szabad szemmel is látszódjon valami eredmény, nem a levegőbe írtam a dolgokat.


Mások 1-3 éves előtte utána képeken bizonyítják, hogy krva hosszú idő kell a minoxidilnek.


1-3-6 hónapos előtte utána fotókon konkrétan rosszabb az eredmény, mivel kilöki a hajszálakat, 6 hónapos 1 éves előtte utána fotókon már látni valamit....1-3 éves előtte utána fotókon már jól látni lehet az első naphoz képest, és a harmadik évhez képest a pozitív eredményt.


Nem is érdemes minden nap ellenőrizni, sőt, egyáltalán nem szabad mert elveszi az ember kedvét az egésztől, inkább 3 havonta kell csinálni előtte utána fotókat, úgy már sokkal jobban látni a változást, mint minden nap nézegetni.


És mindenkinél máshogyan hat, van akinek 3 hónap alatt lezajlik az, hogy elhullassa a haját, aztán már nőnek is az újak, van akinek ez egy évet vesz igénybe sajnos.


Természetesen minden gyógyszernek van mellékhatása, de ha az ember utánanéz egy kicsit akkor tisztában van vele, hogy amit az első válaszomban leírtm az androgén blokkolókról miket is okoznak pl a férfi szervezetben, impotencia, meddőség, depresszió, mellnagyobbodás, mellváladékozás, mellre, fenékre, hasra, combra hízás, stb stb stb.

márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Látom a zombigyerekes fogyatékos itt is megjelent. Ha terhes nő nem érintekzik finaszteriddel/dutaszteriddel akkor nem lesz zombigyerek, ez pedig könnyen megoldható. Kérdező finaszterid/dutaszterid a legjobb lehetőség, hogy a folyamat megálljon. Metaanalízises kutatásokat keress a szerekről mert ezek adják a legpontosabb képet róluk. Ne ilyen zombigyerekes majmokra hagyatkozz. Majd ha zombigyerek linkel pár metaanalízist arról amiről riogat akkor hiszek neki.
ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as: betegtájékoztató. :)
ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi van a betegtájékoztatóval? Leírják hogy terhes nő nem érintkezhet finaszteriddel amit én is leírtam. Tehát ha egy férfi finaszteridet szed, és emellett ügyel arra hogy a terhes párja ne érintkezzen a gyógyszerrel/Gyerekcsinálás alatt nem használja akkor most mi is a probléma nagyokos?
ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!