Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit rontok el a hajápolási...

Mit rontok el a hajápolási rutinomban? (Képpel)

Figyelt kérdés

Már egy ideje, mióta hosszú a hajam közvetlenül hajmosás, beszárítás után undorító frizzy lesz a hajam. (Azt hiszem ez a megfelelő kifejezés). Másnapra szerencsére nagyjából "kimegy az belőle", de mosás után kb a sírás kerülget.

A rutinom: samponozás után keratinos pakolást használok, azt 20 percig hagyom rajta,majd kimosom. Ezután argán olajat használok és hagyom hogy a hajam magától száradjon meg félig meddig, csak hogy minél kevesebbet hőt használjak rajta. Mikor nagyjából száraz, megszárítom, nagyrészt a legalacsonyabb fokozaton és közben óvatosan fésülöm. Természetesen használok hővédőt is. Gondoltam arra, hogy teljesen el kéne hagynom a szárítót, mert attól lenne ilyen, hogy úgymond "kiszárítja"?

És ez lenne a mosás utáni állapot:


[link]



márc. 26. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a hajszárító okozza, szerinted mindenkinek frizzy a haja, mikor kijön a fodrásztól?


Lehet a sampon vagy a pakolás rossz, nekem az egyik Syoss sampontól konkrétan elektromos lett a hajam, nagyon idegesített. Próbálj ki másikat.

márc. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem használsz hajszárítót, akkor lesz csak igazán frizzy. Nagyon kevés embernek szárad szépre a haja levegőn, legtöbbször nagyon összevissza lesz.

Nagyon szépen ki/be kell szárítani.

Illetve, ha sok és erősebb hajad van, akkor mosás után mindig ilyen lesz kicsit és másnapra lesz az igazi. Ez teljesen normális.

márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es, igen, valószínű, hogy ez lehet a baj, mert nagyon dús és vastagszálú a hajam.
márc. 26. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Nekem is ilyen és ugyanezt tapasztalom :)

Fodrászomnak is ilyen, ő is azt mondta, hogy vagy a profi ki/be szárítás segít, vagy hajvasaló.

Én annyit szoktam tenni, hogy szárítás után kenek hajvégápoló olajat a kezemre és azzal átfésülöm, utána jobb szokott lenni.

márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem biztos, hogy a vastag szálú, gondolom erős hajadnak szüksége van folyamatos keratinozásra. Van olyan, hogy túl sok fehérje, és furcsa állagú, frizzy, élettelen hajat eredményez.

2. A hajnak és a fejbőrnek sem jó, ha sokáig nedves marad, így egy vastag szálú hajat szabad levegőn szárítani nem igazán szerencsés. A víztől hosszan felduzzadt hajszálak a hosszasan nyitott kutikula miatt sérülhetnek, felnyitva száradnak meg, a fejbőrön túl jó a közeg a gombaféléknek (korpát okozhat).


Amit próbálnék:

- (samponnal csak a fejbőrt kell mosni, a hajhossz tisztul a sampon lemosásakor is eléggé)

- keratinos helyett hidratáló-tápláló pakolás

- valami savas állagú a pakolás után, rátenni és pár mp után kiöblíteni: sör, vízzel higítva almaecet, stb

- hajszárító + körkefe

- szárítás után olaj

márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!