Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek viszkető, befülledt...

Mit tegyek viszkető, befülledt fejbőr ellen?

Figyelt kérdés
Hosszú, dús hajam van. Munkámból adódóan egész nap össze van kötve. 2 naponta mosnom kell, mert annyira viszket és korpás is. Olyan érzésem van folyton, mintha be lenne fülledve a fejbőröm. Nagyon kellemetlen. Lenne ötletetek mivel előzhetném meg ezt a viszketést? (Levágatni nem szeretném)

márc. 31. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Szárazon fürdés elött egy evőkanál szódabikarbónával bedörzsölni a hajasfej bőrbe 10-percet hagyni hatni és kimosni és még csillogó is lesz a hajad.
márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két dolog jut eszembe:

1. nizoral vagy valami hasonló, kifejezetten korpásodásra való sampon (fejbőrre kerülés után hagyni kell pár percet hatni, szóval picit több odafigyelés kell, mint egy sima samponnal)

2. arra figyelni, hogy ne sorosan kösd össze, mert a sok, szorosan fejbőrre lapított haj persze, hogy befülled. laza konty, laza fonat esetleg? a fejbőrnél kell lazának lenni, attól még a hajtömeg-hajvég lehet szorosan fogva. persze nem tudom, a munkád mit enged és mit nem.

márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is. Munkában mindig osszefogva, porosodik, 2 naponta kötelező hajmosás. Nekem is nagyon viszketett és korpásodott. Rengeteg sampont Kipróbáltam.. Nekem a nizoral nem jött be, ugyanolyan maradt ha nem rosszabb. Húgomtól kaptam balea sampont ami barna hajrá jó mivel barna hajam van 😃 szerintem semmi extra nincs benne de már az első használat után pozitív volt a tapasztalatom.

Könnyebben kezelhető, nem csomósodik, nem száraz nem viszket. Hajmosás után mindenképp szárítsd meg, ha nem is teljesen de a töveknél ne maradjon vizes.

Persze a nizoral is megér egy próbát, nálunk sokaknak bevált. Remélem megtalálod magadnak a megfelelőt :)

ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!