Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a gond az esti...

Mi lehet a gond az esti arcálolási rutinommal?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, megelőzés képpen figyelek oda már most a tudatos bőrápolásra. De valamit vagy elrontok vagy nem tudom, de mintha sokszor rosszabb lenne az arcbőröm mint alapjáraton. :/ Az elején még semmi gond nem volt amúgy,,de néha kipattog az arcom pl. Leírom az esti rutinomat, a reggelit nem mert az annyi, hogy tisztítás, szérum, krém, fényvédő. Sminkelni sosem szoktam. A bőröm zsíros típusú.


Esti rutin:


1. micellás vizes arctisztítás vattakoronggal (2x)


2. fizikai arcradírozás


3. szkvalános olajos arclemosó


4. tonik (2 félével, AHA+BHA+PHA-s)


5. AHA+BHA hámlasztás (Ordinary 30%+2%-os hámlasztóval)


6. tonizálás


7. szérumok (C vitaminos, retinolos, niacinamidos. Szem alá koffeines.)


8. Olajos arcmasszázs 2 féle termékkel


9. Arcmasszázs (Gua Sha+Jade Roller)


10. fizikai naptej (tudom, estére minek, de az UV sugatak bizonyos fajtája nem látható és ugyanúgy öregítik a bőrt este is.)


Ennyi. Várom a tanácsokat, az is lehet én csinálok rosszul valamit vagy nem tudom. :D Nagyon odafigyelek, mert nem szeretnék 25 éves öreg koromra tottyadtag ráncos lenni, mint az nők (és férfiak is :D) többsége. Köszi a segítséget. :)



ápr. 2. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok szakértő, de szerintem ez borzasztò sok. Arcradír minek mindennap, aztán még hámlasztod? Hagy pihenni a bőröd, ne zaklasd már ennyi mindennel. Én pl arra esküszöm, hogy a kevesebb, néha több. Az arcápolási rutinom nekem esténként 1. Micellás víz 2. Arctisztítò gél, nia szérum, hidratálò. Homlokomra miòta nem használok semmi krémet, már nem zsírosodik, pedig elötte gyògyszertári mattítòval is pròbálkoztam.
ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: szia! :) Köszi a választ. Nem tudom amúgy sok e, a koreai arcápolási rutin is 10 lépéses, én kb. az alapján alakítottam ki ezt a rutinomat.
ápr. 2. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Jézusmária. Ne haragudj, de ez nem jó. Nagyon sok.

Én szépségápolási tanácsadó vagyok, de fel nem foghatom.

Mondd, hogy viccelsz.

A radír meg a hámlasztó soha semmilyen rutinban nincs egyszerre plusz mindennap. A koreai nem ez.

A koreai 10 lépésesek esszenciákkal, lotion-ökkel vannak kiegészítve, puhító olajokkal, stb.

Ha komolyan szeretnél segítséget, írhatsz, de ezt meg kell emésztenem.

ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek teljesen igaza van. Tudom, hogy most divat ez a 10 lépéses rutin, de ez rengeteg cucc. A fizikai arcradírt pl ma már nem is javasolják arca mert mikrosérüléseket okoz, te meg még hámlasztod is, meg megfejeled retinollal. Úristen. Pláne még nyáron, mikor sokan le is állnak inkább a hámlasztással az UV védelem miatt. Teljesen kinyírod így szerencsétlen bőrödet, úgy rossz az egész ahogy van.
ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos azt jelenti, hogy utánaolvasol a dolgoknak.


Ha mindezt egy nap csinálod, az gáz.


Ha bírja a bőröd a fizikai radírt, nem kell feladnod, de akkor váltott napokon csináld. Egy nap fizikai, másnap kémiai. (De inkább hagyj ki köztük napokat.)


Hámlasztás előtt hámlasztó tonikot használni teljesen felesleges. Hámlasztás után meg még hámlasztó tonik is értelmetlen. Egyszer hámlassz csak. Az Ordinary AHA30 BHA2 szérumját elég heti egyszer használni.


AHA30 után nem ajánlatos a C vitamin vagy a retinol használata, persze ez is egyéni érzékenység függő.


Estére a naptej teljesen felesleges, valami hidratáló kellene helyette.

ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Te nem vagy komplett😂Ez már annyira mániákus dolog, mint akik félnek a baciktól és 5 percenként kezet mosnak, csak te az arcápolással nyomod ezt.


Én 28 évesen kinézek 22 körülinek, szép sima a bőröm, sminklemosón meg hidratálón kívül csak heti egyszer arcradírozok és csá. A pattanások általában hormonális eredetűek, azon 150 féle kencefice sem fog segíteni, a ráncok meg attól alakulnak ki, hogy 1. genetikailag mennyire vagy hajlamos rájuk 2. mennyire hidratálod magad belülről 3. alszol-e eleget 4. nem piálsz/éjszakázol-e folyton 5. mennyit jársz szoliba, napozni. Az arcápolást nem kell ennyire komolyan venni, mert legnagyobb részt nem ezen fog múlni. Ez csak a krémgyártó cégeknek hatalmas business.

ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a fizikai radírozást alapból teljesen feladtam, de most ha valaki nagyon akarja, jól van, de ne egy nap a a kémiaival.. meg ugye nem naponta használod a 30%-os hámlasztót? Meg miért estére rakod az összes szérumot? Tessék szépen elosztani, pl. C vitamin simán mehet reggelre.


Meg számomra az is fura, hogy micellás vizet használsz, fizikai arcradírozol, majd olajos lemosót... ez így szerintem fölös. Mármint szerintem nem kell micellás víz és olajos lemosó is, vagy egyik vagy másik, plusz egy vízbázisú lemosó. Azt nevezik dupla tisztításnak. Micellás víz/olajos lemosó + vízbázisú, az úgy tökéletes, fölös a micellás és az olajos is, az egyiket cseréld le inkább. Mondjuk a rutinodban ez még az enyhébb probléma. :D


Meg nap végére nem naptej kell... hanem egy jó hidratáló, ha már előtte így szétcseszed a bőröd. Az emberek bőre nem azért lesz ráncos, mert éjszaka nem volt rajtuk naptej. Bőven elég, ha nem napoztatod magad szándékosan és napközben viselsz naptejet.


Meg nem tudom ez így mennyire ajánlott hivatalosan, de az ilyen AHA+BHA+PHA tonikot szerintem simán lehet reggel is használni, azért ezek általában elég gyengék szoktak lenni, én inkább akkor használnám, nem pedig az esti hámlasztás mellé pluszban, mert az úgy már sok. Szerintem napközben rendben vannak ezek is fényvédővel.

ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg az olajos tisztítás a vizes előtt van.


Nem kötekedésből, de mi alapján állítottad ezt össze, és mi alapján tartod magad tudatos bőrápolónak?

ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi alapján. Valószínű troll. Látja, hogy ez megy most mindenhol, és az összes terméket, amiket látott, most felsorolta válogatás nélkül.

Azt sem tudjuk mire használja. Zsíros a bőrtípus. Eddig oké. De mik a problémák? Megelőzésre egy c-vitamin szérum és egy fényvédő reggel oké. Este a dupla tisztítás és hidratálás. Ennyi kell ebben a korban.

ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!