Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire károsak az aluminiumo...

Mennyire károsak az aluminiumos izzadásgátlók?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg a remhirek alaptalanok róla, de azért gondoljunk bele. Az alumínium eltomiti az izzadsagkivezeto pórusokat, ezáltal a hoszabalyozasunk kontrollalodik, a méreganyagok bentmaradnak, és az aluminium is a szervezetünkben marad, közel vannak a nyirokcsomok is stb de mégis, egyszerűen nem lehet úgy élni az életet nyugodtan hogy nem vehetsz fel szorosabb, világos színű pólókat mert rögtön ott van rajt a folt...van bármilyen más módszer az izzadás gatlasara, vagy ezt be kell vállalni, mert egyébként nem karos, és amúgy meg 1 nap alatt ezer másik elviekben rakkelto anyaggal találkozunk a tudtunk nélkül?

máj. 24. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egész testedet bekened vele? Máshogyan nem tudom elképzelni hogyan gondoltad ezt komolyan.
máj. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves egyes! A honaljunk a test egyik hőszabályozó része, hiszen az azon át történő izzadassal hűtjük magunkat, a bőr pedig rendkívül vékony rajta, így minden könnyebben felszívódik, amit rákenünk. Közel van a mellhez és a nyirokcsomokhoz, így bármi, ami azon át felszivodik, közel kerül hozzájuk. Nem értem a válaszod.
máj. 25. 08:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Praktikusan nézve ha félsz tőle, ne használd és kész. Csinálják egy csomóan, használnak szódabikarbónától citromig, levendulaolajtól imádságig mindent, és sokan elégedettek vele. Kapsz ezer féle natúrkészítményt, találsz ezer féle házi receptet a neten, ha ez érdekel. Többségük a baktériumok elszaporodását gátolja, tehát nem az izzadás, hanem az izzadságszag ellen próbál védeni.

Káros-e az alumíniumsó? Széles körben elfogadott szakértői álláspont szerint nem, de ha azok között vagy, akit ez nem nyugtat meg, miért változtatna ezen, hogy mi a véleménye egy ismeretlen és anonim "utca emberének"? Ne innen tájékozódj, itt ugyanolyan emberek vannak, mint te, nincs biztosíték, hogy bármelyik válaszoló kompetens lenne. Bármiben. :)

máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hármas, igen, már próbáltam a természetes dezodorokat, az alumíniummenteseket is, de mivel az izzadást csak az alumínium akadályozza meg, ezért mindegyikkel szétizzadom a felsőmet, hiába szagtalanul. Ezért szeretnék egy alumíniumos dezodort venni, viszont közben egyidőben félek is tole, mert nem akarok ártani magamnak vele. De elegem van, hogy csak bő, ujjatlan, vagy sötét pólókat tudok hordani az izzadás miatt. Pl egy szürke szűk felsőt felvenni elképzelhetetlen számomra.
máj. 25. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

> "A honaljunk a test egyik hőszabályozó része"


Akkor rettegj! Azért egyszer számold ki, hogy a teljes testednek hányad részét teszi ki a hónalj.

máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer gondold végig, hogy egy halom szakértőnek, akik kontrollált klinikai tesztekkel vizsgálták, hogy van-e káros hatása, nem hiszel, de itt a gyakorin majd mi anonim képzetlen laikusok meggyőzünk? Ha ez így van, az elég nagy baj, ne érd már be ezzel...

A másik, amit érdemes végiggondolni, hogy az izzadságot az izzadságmirigy termeli, szóval az az elvárásod, hogy valami úgy csökkentse az izzadást, hogy az izzadságmirigyhez nem jut el ("a rendkívül vékony bőrön keresztül felszívódik", ami valamiért félelmetes), teljesen irreális.

Egyébként a botox is alternatíva, és gátolja az izzadást, de ott elölről kezdődik a meg fog-e ölni az xxxx hatóanyag tépelődés.

máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egész dilemmát nem értem, tele vannak alumentes deokkal a drogériák, vegyél olyat és kész.
máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hetes, az alumíniummentes dezodor nem gátolja az izzadast, márpedig nekem ezzel van problémám.
máj. 27. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Semelyik dezodor nem gátolja az izzadást, hiszen nem erre való.

Az az izzadàsgátló.

máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!