Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet, hogy már nem...

Mitől lehet, hogy már nem göndörödik be úgy a hajam?! Ki lehet ezt nőni?!

Figyelt kérdés

3éve még szép loknis göndör volt a hajam. Azóta festve volt és vasalgattam is de nem őrült módjára. Mitől lehet hogy már nem göndörödik be úgy a hajam? Hallottam olayt is hogy van akinek elmúlik aztán ha szül vagy szoptat akkor megint vissza jön.

20/L


2010. nov. 7. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Képzeld engem mindenki hülyének néz ha ezt elmondom. Eddig szerintem te leszel az egyetlen aki elhiszi, hogy én is így jártam. Derékig érő sörényem van, gyönyörű rugó loknikkal, másfél évvel ezelőttig. Túlestem hülye fejjel egy melíron, aztán két hónapig vasaltam. De tényleg csak ennyi. Azóta nem göndör, hanem nagyon apró hullámok vannak benne, kb a vállamig, válltól lefele pedig EGYENES. Akármilyen hülyén hangzik, de EGYENES válltól lefele. El se tudom képzelni, ez hogy lehet, hiszen a göndör vagy sima az a génekben van... hihetetlen. Na jól van csak panaszkodok te meg tanácsot vártál :( hát ...azt nem tudok sajnos _(
2010. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként a szülés szoptatás variációt nemcsak hallottam, hanem ezt konkrétan láttam is, ismerősnél. A hosszú göndör haja, szögegyenes lett, utálta, le is vágatta tök rövidre.
2010. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia, én úgy voltam éveken át, hogy hosszú egyenes hajam volt, majd levágattam és azóta loknis, tehát göndör lett és hosszún is gönödör .
2010. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Unokahúgomnak kicsi korában gyönyörű loknis haja volt, aztán egy hónap alatt kiegyenesedett...mondjuk elég hosszú volt akkor a derekáig ért.most hogy le lett neki vágva az álláig, megint hullámosodik neki, de sajnos olyan csúnyán, hogy ha nem vasalják ki, akkor komolyan csúfolják a suliban...most ötödikes.Persze tudjuk, hogy ez nagyon nem tesz jót a hajának, de inkább ez, minthogy lelkileg tönkretegyék az osztálytársai...ígyis kap eleget, mert tanulási nehézségei vannak, legalább a kinézete miatt ne bántsák...Mielőtt letámadnátok, hogy össze lehet fogni a haját, az sem volt jó megoldás, mert akkor is csúfolták...ezzel azt lehet tenni, hogy megvárják, amíg annyit nő, hogy a súlya lehúzza megint...
2010. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha válltól lefelé tök egyenes, akkor azt a részt le kell vágni, mert az teljesen elsz.ródott. :( Amúgy tényleg a melír, festés, vasalás, töredezés miatt lehetséges, hogy kiegyenesedik. A szülés-szoptatás dolog is abszolút reális. Barátnőm anyukájának meg egész életében vékonyszálú, szögegyenes haja volt. Aztán sikeresen kigyúgyult egy emlőrákból és amikor a kemó után elkezdett újra nőni a haja, az totál göndör, sűrű, erős haj volt mint amilyen a négereké. De van egy másik barátnőm, akinek a gyerekkori fotóit nézegetvén el se hittem, hogy őt látom, mivel a csajt drótos erősségű göndörödő hajjal ismertem meg (tudjátok, az a nagyon-nagyon erős, bolyhosodó, ami emiatt nem is tűnik olyan fényesnek), a képeken meg egy totál egyenes hajú, tömör frufrus lány volt, csillogó hajjal.
2010. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Nincs ilyen gond hogy tönkre ment. Egyformán mindenhol ugyan olyan semmilyen, nem szögegyenes de nem is göndörödik be úgy már. Fodrász tanuló vagyok utolsó éves. de erre senki sem tud normális választ adni :(

2010. nov. 8. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia bocsi az off ért de én se tudom mitől lehet, viszont ahogy már leírták én is tapasztaltam ilyet ráadásul magamon. Ha van olyan ismerősöd aki, ne tán-tán biológia-orvostudomány, vagy valamilyen kémia-biokémia szakon van/végzett. Talán ők tudják ,vagy gyanítják, de erre sincs garancia. Szerintem(bár én nem értek hozzá) a hajhagymákkal a fejbőrrel, a fehérjesejtekkel, és a hajszálak molekuláinak valamijével lehet valami.:) Vagy keress rá a neten, vagy szakkönyvtárba, nem fognak hülyének nézni, ha kifejezetten biokémiai könyvtárba mész. Amúgy meg nyugodj meg ezt sehol se fogják kérdezni tőled, éppen ezért mert senki nem tudja, ha meg érdekel keresgélj, de nem biztos h találsz rá választ.
2010. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam ahogy beindult 12-13 évesen a hormonális forradalom nagyon behullámosodott a hajam és tiszta ragya lettem -.-'' aztán 21-21 évesen pedig kisimult és még mindig vannak pattanásaim -.-''
2010. nov. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem szögegyenes hajam volt, aztán levágattam állig érőre, és "összeugrott", mindenfelé göndörödött, katasztrófa lett:D..most megnövesztettem, és lágy hullámok vannak benne.
2010. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!