Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van megoldás a TETŰ ellen?

Van megoldás a TETŰ ellen?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm tetves és,sajnos amikor még nem tudtam akkor ott is aludtam náluk!Szerencsére nem kaptam el!Azt szeretném kérdezni hogy ha ott alszok náluk akkor hogy bírnám megvédeni a hajam hogy ne legyen tetves?Valami szer van ellene hogy nem menjen bele a hajamba,vagy az is elég ha össze kötném a hajam egész nap és úgy is aludnák?Tippek,ötletek,bármi megoldás érdekelne!!!
2010. nov. 15. 17:51
 1/5 anonim válasza:
100%
Csak az a biztos, ha nem alszol ott. Még ottalvás nélkül is el lehet kapni, hát még úgy.
2010. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nittyfor hajszesz.


Tetű írtó és megelőző!

A készítmény a fej- és lapostetvesség megszüntetésére, valamint a fejtetvesség megelőzésére egyaránt megfelelő.



Hatóanyag: 0,5% permetrin


A fejtetvesség azonnali megszüntetésére, valamint megelőzésére egyaránt alkalmas.

- Tetűmentesítésre a tetűirtó hajszesszel a hajas fejbőrt és a hajat gondosan át kell nedvesíteni. Ezután meg kell várni, amíg a hajszesz a hajra rászárad. (Ez az idő a felvitt mennyiségtől függően: 5-15 perc) A hajszesz száradási ideje elegendő ahhoz, hogy a készítmény hatását kifejtse, a tetveket és a serkéket elpusztítsa. Ezután a szokásos hajápolás, hajmosás elvégezhető.

- Megelőzésre akkor alkalmazzuk, ha a fejtetűvel történő újrafertőződés veszélye egy közösségben (pl. iskolában, óvodában stb.) fennáll. Ilyenkor a készítményt hajmosás után használjuk és azt a hajon száradás után hagyjuk rajta. A hajszesz tetűirtó hatását a következő fejmosásig (akár 2-3 hétig!) megőrzi és a hajra rákerülő fejtetveket még azok megtelepedése, elszaporodása előtt biztosan elpusztítja. Ilyen esetben minden hajmosás után a hajszeszes kezelés megismételhető.


Ügyeljünk arra, hogy a kezeléskor a hajszesz szembe ne jusson, amelyet vattával lefedve védhetünk. Amennyiben a hajszesz véletlenül a szembe jut, vagy a nyálkahártyára kerül, bő tiszta vízzel el kell távolítani.

Az elhalt serkék, mivel azok cementszerű anyaggal erősen rögzítettek, a hajszálakról csak sűrűfésűvel, vagy egyenként, lehúzással távolíthatók el.

Forrás: Betegtájékoztató

2010. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
tetűmegelőző sampon, vékony lyukú fésű, nyelvhelyességi szótár? Ha E/1 beszélsz feltételes ill. kijelentő módban akkor nem -nák hanem -nék.
2010. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Használj Picksant, mivel természetes hatóanyagokat tartalmaz, így kárt nem teszel magadban...
2011. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szerintem a legjobb szer tetű ellen az a Hedrin

A Hedrin tetűírtó szer más, mint a legtöbb hagyományos tetűirtó. A Hedrin tetűírtó szer fizikai úton hat a fejtetű ellen: megfojtja az élősködőt, ezért nincsen szükség bőrirritációt előidézhető méreg alapú vegyszerre. Vagyis a Hedrin tetűírtó szer kíméletlen a fejtetűhöz, de gyengéd és kíméletes a fejbőrhöz!

Mikor még gyerek voltam nekem is volt tetű, és akkor még az azok a büdös irritáló szerek voltak, de netán majd ha a gyermekeim közösségbe járnak és netalán elkapnák én csak ezt használnám, mert természetesebb mint az alkoholos tetű írtószerek

2011. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!