Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha sötétbarna hajamat szeretné...

Ha sötétbarna hajamat szeretném szőkére festeni, hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Alkalmi festésről lenne szó.
2010. dec. 7. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alkalmi alatt azt érted, hogy csak egyetlen egyszer szeretnéd befestetni, és utána vissza eredeti színére? Mert akkor az elég nagy terhelés lesz a hajadnak. :( Én mindenképp azt javaslom, hogy fodrász csinálja, a bolti hajfestékektől egyből tuti nem lesz szőke hajad, max egy-két árnyalattal világosabb. Rosszabb esetben valami teljesen más szín. :) A fodrász először kihidrogénezi, "leszívatja" a hajad eredeti színét, majd úgy festi be szőkére.

Visszafelé is meg lehet persze csinálni, nekem egyszer volt olyan, hogy vissza akartam festetni barnára (az az eredeti hajszínem, sokáig szőke voltam, majd újra barna, most inkább csak melíros, mert azon kevésbé látszik a lenövés, nem kell olyan sűrűn festeni), akkor valami csokibarna színű festékel csinálta meg a fodrászom, nem is lett egyből barna, néhány szőkés, világosabb barna csík még megmaradt. :) Egy ideig hagytam lenőni, hogy majd újra eredeti színű legyen, de az évek alatt gondolom megváltozott a hajszínem, mert a régi szép barnából mára már csak valami kopottas szürkés-feketés eredeti hajszínem maradt. Így újra világosítani kezdtem, majd jött a szőke melír. Természetesen ez a folyamat évek alatt zajlott. :) Azt semmiképp nem javasolnám, hogy pl szilveszterre szeretnél szőke lenni, utána két héttel meg már nem... Gondold meg, a gyakori festésnek, főleg az ennyire ellentétes színűnek "nagy ára van" a hajadra nézve. És nem csak a fodrásznál hagyott összegre gondolok. :)))

31/N

2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
te sehogy!!!!!,persze csak ha nem akarod h leégjen a hajad!!attól függ amugy hogy milyen az a barna,festett-e vagy természetes..ha festett mindenképp szivatni kell,de ha mondjuk nem akarsz nagyon világos szőkét és természetes a hajszined akkor elég nagyobb százalékú oxival felkenni a festéket(9,12)!de ezt sem ajánlom otthon!!
2010. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az eredeti hajszínem barna, és alkalmi alatt arra gondoltam hogy kíváncsi vagyok hogyan áll a szőke haj. Ha tetszik nyilván marad
2010. dec. 8. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Továbbra is azt javaslom fodrásszal csináltasd.

Ha úgy döntesz, hogy maradsz szőke, akkor arra számíts, hogy 4-6 hetente, de max 8 hetente menned kell festetni, mert lenő, lekopik. Anyagiakban így készülj. :) Bár ha egyszer már a fodrász megcsinálta, utána vállalkozhatsz rá, hogy magadnak fested - vagy valaki segít otthon - boltban kapható festékekkel, de ha ezt szeretnéd, a fodrászt majd kérdezd meg, hogy Ő melyik készterméket ajánlja a későbbiekre.


Addig is amíg nem határozod el magad, próbáld ki virtuálisan itt:

[link]

:)

Szép napot! :)

2010. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!