Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A bőrömön kezdenek megjelenni...

A bőrömön kezdenek megjelenni ilyen apró piros erecskék és nagyon zavar, mivel anyukámnak is vannak elég durván. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

szerintem valamilyen szinten örököltem, de félek nehogy tele legyen az arcom velük:(


19L


2010. dec. 14. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakértő szerint nekem is ilyen a bőröm, nagyon vékony és a hajszálerek jobban látszanak, könnyen kipirosodik, ezért azt mondta, hogy ne nagyon járjak kozmetikushoz nyomkodásra, szoláriumba se és ne használjak bőrradírt, mert a hajszálerek nekem még nem látszanak, de ha túl sok erős mechanikai hatás éri, akkor erősebben fognak látszódni.
2010. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt hívják rozaceának.

Ha anyukádnak is ilyen a bőre, sokkal nagyobb eséllyel alakul ki nálad is.


Mindig csak langyos vízzel mosd meg az arcodat (kerüld a hideg és nagyon meleg vízzel való mosakodást). Fogyassz kevesebb fűszeres ételt, kávét. Használj fényvédőkrémet, vagy olyan terméket, alapozót amiben már alapból van fényvédő faktor (az UV sugárzás sokat ronthat a bőröd helyzetén). Kerüld az arcradírozást, arc hámlasztást.


És használj extra kímélő lemosókat pl. a Cetaphil arctisztítója nagyon jó (nagyon kíméletesen tisztít, hidratál, pattanásos bőrre is jó)


[link]


Az Oilatum termékeket is kipróbálhatod (szappan, hidratáló krém).

[link]


Illetve az Eucerinnek is van extra kímélő termékcsaládja.

2010. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, én is rosaceás vagyok. Szerintem ne hallgass az előttem szólóra krémek terén. Keress fel egy jó bőrgyógyászt, ő fogja tudni hogy milyen krémet érdemes használnod. Nekem pl patikai testápolót írt fel hígitva, arclemosótejnek és nagyon jó! A piros foltokra embrimycin gélt és speciális rázó folyadékot. Ezek nem kerülnek sokba és hatásosak. Kerüld a túl fűszeres forró vagy nagyon hideg ételeket italokat, ill a koffeint, alkoholt.

25N

2010. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :(
2010. dec. 18. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!