Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinus olajat csak etolajja...

A ricinus olajat csak etolajjal lehet vigyiteni vagy massal is? Milyen aranyban? Es minden mosas utan hasznalando? Es nehezen moshato ki a hajbol?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mosás előtt használom. Én száraz hajra kenem fel, hajolajjal hígítom fele-fele arányban, kicsit felmelegítem, hogy folyósabb legyen. Heti 2x használom, általában 1 samponozással kijön. Nem kell annyit rákenni, hogy folyjon le róla, a lényeg, hogy a fejbőrre jusson mindenhová.
2010. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
es neked bevallt?
2010. dec. 30. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyre gyönyörűbb tőle a hajam!


Receptem: kb. 3 evőskanál ricinusolaj, 1-2 olivaolaj, kis méz, egy tojássárgája, kis citromlé. (de a mennyiségek haj hosszától függnek). Ezt összekeverem még szép sárga, könnyen folyós nem lesz, de nem melegítem, mert akkor kicsapódik a tojássárgája és az nagyon gusztustalan és hatástalan. Aztán száraz hajra - mint anno hajfestésnél - ecsettel felviszem - először - a hajtövekre, majd a végekre és a maradékot (amit ugye direkt úgy csináétam, h legyen), elegyengetem a hajam hosszán. Aztán zuhanysapja, rá rendes sapka és min. 3 óra hosszáig rajta hagyom, mert aludni nagyon rossz benne...


Én mikor megmosom utána a hajam, még használok balzsamot is (meg habot, hajvédőt :) ), de azt nem muszáj.


sok sikert

2010. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja! Citromlé csak akkor kell, ha azt akarod, hogy világosodjon kicsit a hajad, amúgy ne te tegyél bele!
2010. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az oliva olaj helyet jo az etolaj is?koszi a valaszokat
2010. dec. 30. 21:10
 6/10 A kérdező kommentje:
*s a hajvegekre azert kened h ne torjon?nem tudtam h oda is kell
2010. dec. 30. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Eleinte én is étolajjal higítottam, de mivel száraz (volt) a hajam inkább az olivát választottam, mert azt amúgy is használják ilyen hajra külön pakolásként. A végekre persze hogy teszek, hisz azok a legtörékenyebbek. A fodrászom pl. nem is tudott a ricinus hajnövesztő stb. hatásáról, csak arról, hogy tojássárgájával jó a hajvégek ápolására. No meg ugye az oliva is. Ha már úgyis kensz pakolást, ne hagyd ki a végeket sem! :)
2010. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igazából tökmindegy, mit raksz hozzá, mert a ricinus a lényeg. Én a végére nem teszek, mert akkor az is agyon kell samponozni, amitől csak kiszárad. Arról nem is beszélve, hogy akkor egy egész nagy üveget fel kellene használnom, mert nagyon hosszú és vastag a hajam. Még nem vettem észre semmi változást, 1 hónapja használom, csak annyit, hogy nagyon hullik a hajam tőle. :S
2010. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: akkor valamit rosszul csinálsz, esetleg allergiás vagy. Ennek a pakolásnak pont az az egyik fontos funkciója, h rendbehozza a hajhullást.


Kérdező: keress rá hoxán (hoxa.hu) a témára, ott rengeteg tapasztalatról olvashatsz!

2010. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak nem volt mit rendbe hozni, mert előtte nem hullott. Most sem annyira vészes, de kb. 3x annyi jön ki, mint előtte.
2010. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!