Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez a pattanást kezelő házipakt...

Ez a pattanást kezelő házipaktrika beválik?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésből másoltam ki a választ: Ez az arcpakolás elég hatásos, nem drága, és bármikor megcsinálhatod: kicsi élesztőt oldj fel egy kevés tejben, és reszelj bele egy kis uborkát, az egészet kend fel az arcodra és hagyd rajta 10-15 percig. Nem éppen kellemes a szaga, de tényleg hatásos. Ha nagyon gyulladt a bőröd, akkor esetleg kamillás borogatás ajánlott!
2011. jan. 1. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, Sokkal szebb lett tőle bőröm, kisimult halványodtak a pattanásaim és összéb húzta a pórusaimat.
2011. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én külön szoktam használni: először uborkapakolás, egyszerűen az uborkaszeletekkel kitapétázom az arcom. Nem nagyon szabad vele mozogni, mert könnyen leesik. Az uborka tisztítja a bőrt.

Ha ez megvan, akkor jön az élesztő: kb. egy fél élesztőre csepegtetek tejet, amíg kenhető masszává válik (nagyon kevés tej kell, különben folyni fog), és ezt kenem az arcomra. Addig hagyom rajta, amíg nagyjából megszárad, aztán lemosom. Az élesztőnek magas a vitamintartalma, ezért táplálja a bőrt.

Szerintem külön alkalmazva hatékonyabb, mert a teljesen kitisztított arcodra viszed fel a tápláló pakolást, de biztosan összekeverve is hatásos.

2011. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, az élesztő jó, de nekem a kozmetikusom azt ajánlotta, hogy inkább vizet keverjek az élesztőhöz, mert tejjel túl zsíros.
2011. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A csalántea (nem a filteres, hanem a szálas) csökkenti a faggyútermelést, ami gyakran okoz pattanásokat.

Én 100% citromlével és cukorral radírozom a bőrőm és nagyon jó, mert a citrom elpusztítja a baktériumokat, ráadásul savas, így puha lesz tőle a bőr.

2011. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!