Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés hajradírral?

Szőkítés hajradírral?

Figyelt kérdés

Festett vörös hajam van: [link]

Az eredeti hajszínem középszőke.

Kb augusztus vége óta festem, havonta, tehát 4x volt festve, most dec. 27-én lett volna aktuális újra festetni,, de akkor már nem mentem mivel szeretném visszaszőkíteni.

Viszont elég vékonyszálú a hajam, nem szeretném ha nagyon összetöredezne, ezért gondoltam megpróbálom leszedni valamilyen hajradírral a színnek a nagyját, és utána ráfesteni egy szőkét.

A kérdésem az lenne hogy régebben (vagy 2 évig) ilyennel volt festve a hajam (nem volt vele semmi gond, szerettem nagyon): Londa Color 89-es Platina ezüst (képet nem találtam) és ha most a hajradírral leszedem a színt a vörösről akkor lehet rá ilyen világosat kenni, vagy válasszak egy sötétebb szőke árnyalatot?

Az számít esetleg hogy aranyszőkét (sárgásabbat) Vagy hamvasabb, hűvösebb színűt választok? Mert ha mondjuk narancsos lesz a vörösből akkor lehet arra jobb egy hidegszőke. Vagy nem ? :)


2011. jan. 1. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hajradír alatt a loreal effassort érted akkor azt kell hogy mondjam, felejtsd el a saját hajad érdekében. Nagyon sokan panaszkodtak már hogy tönkrement tőle a hajuk. Most kezdték el a dm-ben forgalmazni a colourB4 nevű hajfestékeltávolítót, ami csak a mesterséges pigmenteket távolítja el, de nem szőkít. A vörös alapszíne nem a barna, hanem a szőke,ami piros pigmentekkel van vörösre színezve. Tehát ha leszeded a vöröset akkor valami világos szín fog a fejeden maradni. Valószínűleg valamennyire narancsos vagy sárgás árnyalat. Ezután ha nem igényli a további szőkítést akkor kenj rá egyel világosabb árnyalatot mint amit el akarsz érni. Mégjobb ha keversz hozzá valami hamvas mixtone-t. ezüstöt, grafitot, zöldet, lilát vagy ami az adott márkához van. (kéket semmiképp)
2011. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám sok rosszat hallani róla, de nekem a hüvösebb szőke jön be, nem az az aranyszőke bár az is szép.
2011. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Másodiknak: igen, nekem is jobban tetszik a hamvas, csak azért kérdeztem az aranyszőkét, mert ha mondjuk a vörösből narancsos sárga lesz, akkor ahhoz lehet hogy jobban passzolna egy szintén "sárgás"szőke, mint mondjuk egy hamvasszőke.

Első hozzászóló: Köszönöm szépen, nem gondoltam konkrétan a loreal-ra, hallottam még többféléről is, pl oxy reload, vital remover stb., mondjuk ez azon is múlik hogy itt Debrecenben milyet lehet kapni :) (mert én csak egy fodrász-kellékest ismerek itt). Hétfőn (holnap) megyek egyébként, úgyhogy majd úgyis kiderül hogy náluk milyet lehet kapni, ennek a dm-esnek még utána nézek azért. Te azt próbáltad? Vagy vannak bármilyen tapasztalataid? Köszönöm szépen!

2011. jan. 2. 11:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogyha leradírozta a színt (valamilyenre) akkor nyugodtan festhetek rá egészen világos szőkét is? Akár azt is amit régebben használtam(fent írtam)? Mert írtad hogy legyen minél világosabb amit majd ráfestek.
2011. jan. 2. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!