Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Has, mell, etc? (szőkítés)

Has, mell, etc? (szőkítés)

Figyelt kérdés

Néhány testrészemen szeretném szőkíteni a sötét szálakat és szeretném megtudakolni,hogy otthon ki hogy csinálja??Hogy ne égjen le a bőröm,meg ne legyen piros:S

Leírná valaki nekem részletesen?!:)

Köszönöm!

16/L


2011. okt. 15. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, saját tapasztalat. Nem égetett meg, de jobban kiszedte a bőröm színét, mint a szőrömét, és hidd el, a szőke szőrszálak is ugyanúgy látszanak...

Inkább bízd magad kozmetikusra, mellé túl erős szőrzet hormonális problémára utalhat.

2011. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Én régóta szőkítem magam otthon. Ami kell hozzá: egy csomag szőkítőpor, és hozzá való hidrogénperoxid (szőkítő-krém). Nem mindenhol lehet kapni, de én pl a DDA-nevű boltokban szoktam venni, van a 4-6-os Mester utcai megállójánál, vagy a Nemzeti Múzeummal szemben is...a polcokon a kettő egymás mellett van,úgyhogy eltéveszteni sem tudod. A szőkítőporos zacskó hátulján van hozzá leírás, hogy milyen töménységű (hány %-os) hidrogénperoxid kell hozzá, olyat vegyél, ha nem találsz, akkor kérdezd az eladókat, de többnyire tényleg úgy árulják, hogy a kettő egymás mellett is van... (kb. 500-600 Ft) Otthon: megtisztítod a szőkíteni kívánt bőrfelületet, attól függően, hogy mit akarsz szőkíteni, egy kis műanyag pohárba öntesz ki port, és ráöntöd a krémet, kb. 1-1 arányban. Én fültisztító pálcikával szoktam elkeverni, akkor jó, ha pépes az állaga. A pálcikával felkened oda, ahol szőkíteni akarsz, aztán vársz pár percet. 2-3 perc után már érezni fogod, hogy picit kellemetlen, de nekem addigra ki is szívja a színt, úgyhogy le lehet mosni. Bő vízzel! Ne lepődj meg, a bőrödet is halványítani fogja, de ez hamar elmúlik utána, és visszanyeri a rendes színét. Mivel először fogod csinálni, célszerű lenne előtte egy kis területen megvizsgálni, nem okoz e valamilyen allergiás reakciót. Ha mondjuk fél óra után sem múlik el a pirosság, akkor lehet nem bírja a bőröd, mert már ilyet is hallottam... én világos bőrű vagyok, de nekem nem okozott gondot. Amivel el lehet "rontani": ha kevesebb port öntesz alá, mint peroxidot (tehát túl folyós lesz), akkor marni fogja a bőrödet, de ezt érezni is lehet, a másik, ha nem öblíted le rendesen a végén. Remélem tudtam segíteni! :)
2011. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm a válaszokat!

Elsőnek csak egy kicsi részen fogom tesztelni,hogy jó-e?!

Mikor olvastam kicsit megijedtem,hogy a bőrömet is kivilágosítja,de akkor ezek szerint vissza nyeri a színét:D

2011. okt. 16. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!