Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! Még mielőtt orvoshoz...

Segítség! Még mielőtt orvoshoz fordulnék mivel tudom a hajam kezelni most eléggé korpás lett!?

Figyelt kérdés
Most Syoss sampont használok!
2011. jan. 7. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Házi praktikák, bevált tippek köszi
2011. jan. 7. 11:39
 2/9 just.me ***** válasza:
100%

T-gél. :)

Nem a legolcsóbb, de bevált.

És pár hajmosás után már nyoma se volt a korpának.

2011. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Csak WU2 sampont használjál, és azt is hígítva. Bő vízzel öblítsd le itasd le róla a vizet, egy liter vízhez tegyél egy evőkanál ecetet és öntsd a hajadra. Sokkal hatásosabb, mint akár milyen kencefice. Vagy vehetsz a gyógyszertárban kénes gyógysampont.
2011. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a syoss sampon nem jó, vegyl vmi másmilyet. múlt télen nekem is korpás volt a hajam mert sohasem szárítottam meg. gyógyszertárakban lehet kapni kénes sampont, ha így kéred biztosan tudni fogják. először ezt kell használni, és utánaa úgy kell memgosni a hajad ahogy rendesen szoktad:)
2011. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
-nekem a nivea sampontól lett korpás a hajam, először próbáld ki, h sampont, balzsamot váltasz. Ami nekem a legjobban bevált, az a fodrászsampon, kellékesben lehet kapni, nagyon olcsó, és csak egy funkciója van, a tisztítás. utána valami balszam, és gyönyörű selymes és fényes a hajam, korpa 2 hét után sehol.
2011. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát reménykedem benn hogy eltűnik mert ez most:$
2011. jan. 7. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Télen mindig szárítsd meg a hajad és hordj sapkát (nekem baromi hülyén áll, lelapítja a hajat, utálom, de még mindig jobb, mint ha megfázik a fejbőr és darabokban jön le)

Én erre gyanakszom leglaábbis, ha hirtelen lett nagyon korpás. Pár hét alatt elmúlik, és orvos se nagyon tud vele mit csinálni tudtommal.

2011. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Korpás fejbőr, mindig valaminek a tünete és nem megfázás. Lehet gombás, lehet Seborrhoeás dermatitis. Használható még gyógynövények is

Gyógynövények


Külsőleg:

Minden főzethez érdemes 1-2 evőkanál ecetet adni, amely a gombák esküdt ellensége és még szép fényessé is teszi a hajat.


2 evőkanál mezei zsurlót leforrázunk fél liter vízzel, lefedve testhőmérsékletűre hűtjük, ezzel a folyadékkal naponta kell hajat mosni. Heti egy alkalommal a lemosást követően olívaolajjal bedörzsöljük a fejbőrt, bekötjük a fejet és egy órán keresztül hagyjuk fenn ezt a pakolást, majd kéntartalmú samponnal megmossuk a hajat.


10 dkg csalánlevelet leforrázunk fél liter vízzel, lefedve testmelegre hűtjük és ezzel a folyadékkal naponta kell bedörzsölni a fejbőrt zsíros korpásodás és hajhullás ellen.


2 evőkanál bojtorjánt forrázunk fél liter vízzel, testmelegre hűtjük fedő alatt, majd alaposan bedörzsöljük a fejbőrbe. Meggátolja a hajhullást, a korpásodást, valamint csökkenti a zsírosodást.


Frissen facsart céklalével, vagy galagonya, zeller vagy kakukkfű főzetével dörzsölje be a fejbőrt minden hajmosáskor.


A zsálya a zsíros-korpás fejbőr kezelője: 2 evőkanál teát fél liter vízzel forrázunk, fedő alatt testhőmérsékletűre hűtjük, majd ezzel masszírozzuk a fejbőrt, öblítjük a hajat.


A rozmaringos, kakukkfüves és kamillás főzettel végzett öblítés a száraz korpa esetén hatásos: a keverékből 2 evőkanál teát fél liter vízzel forrázunk, lefedve testhőmérsékletűre hűtjük, majd ezzel öblítjük, masszírozzuk a fejbőrt. Szintén ebben az esetben dörzsöljük be fejbőrünket bojtorjángyökér olajjal.

2011. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De okozhatja egyéb betegség is.A korpásodás okai külső és belső tényezők egyaránt lehetnek:

stressz, immunrendszer felborulása.

2011. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!