Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki magyarázza el nekem...

Valaki magyarázza el nekem mint kívülállónak mitöl göndörödik ill. egyenesedik ki a haj?

Figyelt kérdés
Elvileg a haj egy nem élõ valami, nem változik miután kinõtt. Miért nem marad úgy ahogy egyszer beállítják? A dauerolt haj mitõl nem egyenesedik ki? Érthetõ megfogalmazásban érdekelne, nincs orvosim :-)
2011. jan. 14. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

dehogynem élő dolog!!!ne viccelj.

van egy születéskor adott számú szőrtüsző a fejen, amikből kinőnek a hajszálak. A szőrtüszők nem mindegyikéből nő az élet folyamán szőr, azonban különböző típusú hajszálakat képesek növeszteni. Változhatnak például hormonális hatások miatt is.Hallottam olyanról, hogy valakinek a terhesség hatására a szögegyenes haja göndörré "változott" a hormonok miatt.


mivel a hajad él, és a hormonok befolyásolják, hogy göndör-e vagy egyenes (meg a genetika ugye,pl. az, hogy a felmenőidnek milyen típusú volt a haja), ezért nem maradhat örökre olyan, amilyenre egyszer beállítják hajhabbal vagy hajvasalóval stb.

2011. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
nálam a víztől göndörödik (göndör hajam van) a hajvasalótól meg egyenesedik :D
2011. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajszálak keresztmetszete határozza meg. A sima kör alakú keresztmetszetű az egyenes, és minél elnyújtottabb ez a hajnál, annál göndörebb lesz. Ahogy mondtad, a haj nem él. A göndörsége akkor határozódik meg, mikor a fejbőrből, illetve a hajhagymából kinő. Ez később csak különböző környezeti vagy kémiai hatások miatt változhat. A dauer a haj szerkezetét az erős kémiai hatásával változtatja meg, és ha lenő a kezelt rész, az új haj ugyanúgy egyenes lesz, mint a többi a dauer előtt. Nem marad úgy, ahogy beállítják, mert folyamatosan mozogsz, ráfekszel, megpiszkálod, elnyomódik, stb., vagy csak simán a besütött hajat lehúzza a súlya egy idő után. Arról nem is beszélve, hogy a haj rugalmas és erős anyag, szóval nem olyan, mint a gyurma. A rugalmasságából adódóan mindig az eredeti állapotát fogja felvenni egy idő után. :)
2011. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak köszönöm szépen de egy hülyeség amit leírt, a többieknek megy az up :)
2011. jan. 14. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

részben szinten igaza volt az elsőnek, mert a haj gyökere valóban él, csak a hajszál élettelen.

én úgy tudom, hogy a hajszínt és a hajformát a gének határozzák meg.

2011. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A dauer azért, működik elég hosszútávon, mert annyira erős kémiai beavatkozás, ami szétszakítja a kén-hidakat a hajszálban. Amikor vasalod akkor is a hidakat szakítod szét csak az utána nem gátolja őket újra a kialakulásban, míg a dauer igen. Nem tudom ez most mennyire érthető, de remélem azért valamennyire az.
2016. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!