Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok, jól keres egy...

Mit gondoltok, jól keres egy fodrász?

Figyelt kérdés

Már régóta agyalok,mi leszek,ha nagy leszek? Egyik napról a másikra rádöbbentem,a legjobb barátnőmnek gyakran csinálom meg a haját és meg van elégedve vele. Már kissebb koromban a Barbie babáim haját vágtam meg minden:) És rádöbbentem,hogy fodrász szeretnék lenni. Mostanában,már én vágom a frufrum és a hajam én gyérítem.

Arra lennék kíváncsi mennyit keres egy fodrász kb. és megéri a mai világban neki fogni? És ha valaki tapasztaltabb, leírná a saját tapasztalatait:)?

Nagyon megköszönném.

14/L


2011. febr. 3. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Énis fodrász szeretnék lenni már kiskorom óta.De nem hiszem hogy evvel sokat lehet keresni.:(
2011. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az elején nem igazán éri meg,idő kell,amíg kialakul a vendégkör,meg alkalmazottként nem igazán lehet vele jól keresni szerintem,max vállalkozóként,de az meg macerás...
2011. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hányasra végzed,mennyire vagy jó benne, mennyire kimagasló, jó vagy e kémiából (hiszen kell az is hozzá elég keményen hajfestés miatt) Van e érzéked hozzá. Ha ezek mind megvannak utána jöhet az hogy nagyobb korodra mikor meglesz a szakmád+érettségi akkor legyen egy kva jó szalonod,ne lepukkadt világvégi kis helység legyen ahol senki se jár. Ha ezek megvannak, kell egy olyan reklámcikk ami felhívja az emberek figyelmét.Hidd el Hajas Laci is sokat kap a munkájár...nem mind1 hanyasra végzed :)


Szerintem a legtöbb fodrász rossz, és így nem is annyira keresnek jól, de ha tényleg sikert aratsz akkor elég sokat is kereshetsz..

2011. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Itt a faluban van többek között egy fodrász csaj(23-24 éves kb.) és nekem mindig ő vágja,ha rövidebbre szeretném, és nem csak ritkítom. Most kezdett bele kb.2-3 éve, viszont,minden nap hétfőtől-péntekig percről-percre be van valaki programálva, saját vállalkozás,szerintem nagyon jól keres.És nagyon jól dolgozik. 10-70 évesig mindenki megfordul nála. Szeretnéék énis olyan lenni egyszer,mint ő.
2011. febr. 3. 16:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja,és ha nem fodrász, akkor könyvelő szeretnék lenni. Arról mit gondoltok,hogy keres?
2011. febr. 3. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Könyvelőből annyi van, hogy dunát lehet belőlük rekeszteni.


Fodrász meg mindig kelleni fog, mert az emberek haja nő :)


Az, hogy mennyit keresel vele attól függ, hogy:


- Mennyire vagy jó a szakmádban. Ez csakis rajtad múlik

- Elég kreatív és tehetséges vagy-e ahhoz, hogy saját fodrászatot csinálj és ne alkalmazott legyél. Ez részben rajtad múlik, viszont meg kell teremteni hozzá az anyagi hátteret, ami nem könnyű

- Jó helyen legyél fodrász. Ez NEM FELTÉTLENÜL azt jelenti, hogy a belváros legnívósabb utcájában. Ha egy olyan környéken vagy fodrász ahol a 3 legközelebbi faluban nincs egy szalon se és lakik a környéken 3-4000 ember ott is nagyon jól jársz. Ugyanis ha csak az emberek fele elmegy hozzád 3 havonta az havi 500 ember. Az napi 17, annyi munkát el sem tudsz egyedül végezni egyedül.

- Ha megvan a felszerelésed (ollók, szárítók, festőszett, fésűk, stb) akkor a fix költséged relatíve alacsony. Van egy szalon bérleti díjad, X forint, az egy főre eső költséged (átlagköltség) pedig nem sok, 20 liter langyos víz meg 20 forintnyi áram a hajszárításhoz.


Ezért tőlem (férfi hajvágás) el szoktak kérni 1500-2000 forintot és 15 perc alatt kész vagyok :D Az óránként 6000 - költség - adó (amiből a fodrász könnyedén faraghat, lévén hacsak nem APEHos vágat hajat akkor nincs semmi bizonyíték, hogy hányat dolgozik egy nap). Tehát egy 4000-es órabér simán kijön, ha van legalább napi 20 férfi vendéged. Illetve nyilván a női hajvágás drágább, abban nem vagyok otthon - arányosan, mint amennyi idődbe kerül.

2011. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!