Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon csúnya pattanásos az...

Nagyon csúnya pattanásos az arcom, és az utcára alapozó és púder nélkül ki sem merek menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyász által kiírt gyógyszerek, kenőcsök sem hatottak. A kozmetikus pedig csak rontott a helyzetemen.
2009. febr. 8. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a Dalacin-T nevű kencét. Ezt háziorvos írja ki, 800 Ft. körül van a gyógyszertárban. Nekem bevált :)

Vagy van a Clean&Clear-nek egy terméke, a neve Quick spot treatment gél. Kicsi, lila doboz, én ezt a DM-ben veszem. Ez is nagyon jó, ezt közvetlenül csak a pattanásra kell kenni.

Ezen kívül ne egyél zsíros, fűszeres ételeket, és olajos magvakat.

Valamennyit a szoli- később a napozás- is segíthet, persze azért nem kell túlzásba vinni :)

2009. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem meg ha valóban ennyire súlyos a pattanásosodás, akkor csak bőrgyógyász-kozmetológus segíthet. akinél voltál, nyílván nem tudta meg oldani a problémát, de ez nem azt jelenti, hogy más orvos is tehetetlen. keress egy másik orvost, ne törődj bele, hogy ilyen a bőröd!
2009. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát először is ne alapozd meg púderezd emrt csak ront a helyzeten. Próbáld ki sztem a Vichy Normaderm tonikot, 3000Ft, gyógyszertárban lehet kapni. Nem tudom, hogy nagyon pattanásos bőrön mennyire hatékony de nekem nagyon bevált.
2009. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pattanásokra nekem a holt tengeri gyógyiszap vált be, a hátamon volt és elég kellemtlen mert nem lehetett kezelni

sem.Ezzel a termékkel 4-5 alkalommal bekentem és teljessen elmult.Ezen az oldalon nézz utánna és úgy tudom rendelhető.

www.valkerbeauty.hu. (Én bio boltban vásároltam.)

2009. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztem a pattanások miatt ne szégyeld magad, ha meg nem vált be semmi akkor ne kend semmivel, alapozóval se. Meglehet, hogy az alapozótól vannak pattanásaid, vagy mert túl sok mindennel kented és ezek eltömítették a pórusokat. Próbáld kitanulmányozni, hogy milyen ételektől lesznek a pattanásaid, és próbáld hanyagolni őket.


Lényeg, hogy nem kell emiatt szégyeld magad, mindenkinek vannak pattanásai, csak van aki jobban tudja leplezni ;)


Fel a fejjel

2009. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keress fel egy másik bőrgyógyászt, lehet, hogy ő mást fog javasolni neked!

Én Roacuttan-t szedtem, de amikor leálltam róla (1,5 év után), akkor újra visszatértek a pattanások, persze nem olyan mértékben.

Ha túl fűszeres ételt eszek és begyullad az arcom, akkor éjszakára Neogranormon-t kenek rá. Nagyon vékonyan kell felvinni, mert meglehetősen zsíros krém, de reggelre szépen le szokta húzni a pattanásokat.

Emelett még Dermofil pasztát használok és Sunfeur kénes arcradírt. Ezek szoktak segíteni és nem olyan drágák, mint az agyonreklámozott csodakencék.

Neogranormon 700 Ft körül van, gyógyszertárban juthasztsz hozzá, a Dermofil DM-ben és Rossmann-ban kapható, 250 ml-es kb. 1000 Ft-ért, a kénes arcradír szintén ezekben az üzletekben kapható 6-700 Ft-ért.

2009. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Dermofil pasztával, és a (heti 2) arcradírozással egyetértek, de gyerekek ne használjatok állandóan Neogranormont! Egy-egy kinyomott pattanást max 3 este kenjetek be. Hormontartalmú és nem jó állandóan tartósan és nagy felületen használni!
2009. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!