Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Őszintén név nélkül valljátok...

Őszintén név nélkül valljátok be. Ti milyen sürün fürdötök? És mi a véleménytek erről a modern kori elterjedt szövegröl hogy minden nap kell?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 18:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
19:46 vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy bidét használok és azért általában reggel bepótolom.
2011. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
kétnaponta szoktam csak :D
2011. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Nos aki azt írta,hogy napi 3-4 az már nagyon sok.Annyira izzadtok?És mégis mikor,a munkahelyeteken is szoktatok zuhanyozni?Ugyan már,hagyjuk ezt én még a napi 2-őt is soknak találom.Én nem igazán leszek koszos egész nap,nem is izzadok csak ritkán.Persze minden nap fürdök,napi egyszer.A koszos korlátokra is van egy megoldás,hogy ne kelljen fürdened utánuk,még pedig KÉZMOSÁS,vagy erről az emberek nem halottak,a másik variáció az egész testükkel végig dörgölőznek rajta.Pfujj!Na jó viccet félretéve.Az nem baj,ha kimarad 1pár nap az életünkből.
2011. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1x esténként, néha pl ha buli után egész nap alszok akkor kimarad, de akkor reggel fürdök. Lényeg, hogy meglegyen a napi 1, napi többször aki fürdik, az csak simán hülye. Aztán majd meglepődik, hogy a bőre ekcémás és csontszáraz lesz.
2011. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem van olyan hogy ha egyáltalán nem vagyok izzadt akkor csak reggelente megmosom a hónajjam de általába reggel fürdök és edzés után.
2011. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor hideg időben 2naponta, mert olyan száraz a bőröm, hogy szó szerint porzik, a víz meg ugye szárít, és nálunk nagyon kemény a víz. Nyáron minden nap, és ritkán 2szer is.

Igaza van az egyik hozzászólónak, az orvosok nem ajánlják napi 2szeri fürdést (kivéve kemény fizikai munka), mivel tönkreteszi a bőrt. Egyébként itt a média is eléggé bűnös azzal, hogy ilyen olyan tusfürdőket, szuper krémeket reklámoz, amire nem is lenne szükségünk, ha nem vinnénk túlzásba a higiéniát.

De azt aláírom a bidé egy remek találmány:-)

2011. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
56%

10 nap????????? te jézus isten...... van párod? megnézném már ne is haragudj amikor orálisan kielégit 10 nap fülledés után. ahhoz azért gyomor kell már ne haragudj...

én mindig zuhanyzok reggel, este + ha megyek valahova, ha a párommal vagyok előtte mindeképp! érdekes, hogy én 2 napp nem fürdés után elásnám magam a szégyentől!!!

gratulálok.

2011. febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
Én minden este zuhanyozom, sosem hagyom ki. Nyáron általában ebéd után és este is szoktam, a hajam is legalább vízzel leöblítem naponta 1x, mert izzadok és nem akarom, hogy befülledjen.
2011. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
72%
Én meg annak gratulálok aki 1alkalomnál többször fürdik egy nap.Azt hiszitek,attól tisztábbak,egészségesebbek lesztek?Sok retkes ember,már elnézést,de ha valakinek egynél többször igényel a teste mosdást az igen gusztustalan lehet.Attól is kivagyok,ha valaki naponta,2naponta mos hajat.Én hetente egyszer szoktam,nagy ritkán kétszer.Persze fürdeni naponta egyszer.De ez a fürdési mánia...Egyszer amikor felkelek,egyszer amikor hazaérek,egyszer amikor elmegyek shoppingolni,aztán amikor a párommal vagyok,végül este,ja és néha csak úgy...Ez nevetséges!Nem ettől lesztek igényesek.Jól kifog száradni a bőrötök,aztán meg szaladhattok a patikába mindenféle kenőcsért és olyan szépek lesztek,mint egy rinocérosz.A hajatok,meg kb.fele kihullik majd,a napi hajmosók pedig elérik,hogy miután megmosták,már fél óra után zsíros lesz újra.Összeszedtek mindenféle ekcémát,meg bőrbetegséget.Az aztán igényes lesz!
2011. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
92%

Utolsónak igaza van!

Nem attól lesztek igényesek, hogy naponta 20x fürödtök, és 5 percenként kezet mostok minden sz*rért (mert megfogtam a kilincset, mert megsimogattam a macskát, mert kimentem a lakásból, meg mert, mert mert...)

Tudjátok hogy hívják ezt? Tisztaságmánia. Ismerek nem egy ilyen ember, aki komolyan, mindig minden sz*rért mossa a kezét, mint egyőrült, ráadásul tűz forró vízzel hogy "elpusztuljanak a bacik". Olyan ekcémája lett, hogy csak na, a bőr olyan a kezén, mintha rohadna, szürke és repedezett, undorító...De továbbra se hagyja abba. Ez beteges. Arról nem is beszélve hogy az ilyen embereket a hátuk mögött kinevetik, vagy szörnyülködnek rajta, az együttélés velük meg egyenesen elviselhetetlen.

A napi hajmosásról is megvan a véleményem, pláne azért, mert mint fodrász, tökéletesen tisztában vagyok vele, és naponta látom hogy mit eredményez a napi hajmosás. Az ilyen embereknek egészen elvékonyodik a haja, és nagyon erősen hullik, köznyelven szólva (van 3 szál haja), a fejbőre pedig olyan erősen küzd a napi mosás ellen, olyan erővel próbálja a savköppenyt visszatermelni, hogy 5-6 órával a hajmosás után már tiszta zsír a hajuk. Én is azt mondom hogy le kell redukálni a hajmosások számát heti 1-2re, az az egészséges, és az eredményez szép hajt, és egészséges fejbőrt.

Szerintem az alapvető higiénia a heti 1-2x hajmosás, napi 1x fürdés, kézmosás meg mosdóhasználat után, illetve evés előtt-után, amennyiben kézzel eszel (pl szendvicset). Egyébként meg ha koszos lett. Gondolom senki se nyúlkál csak úgy amúgy a szájába, hogy bármit elkaphasson...

2011. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!