Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran kenjem bepanthe...

Milyen gyakran kenjem bepanthennel a tetkómat?

Figyelt kérdés
már van egy tetkóm,de elfelejtettem milyen gyakorisággal kenegettem..:/
2011. márc. 3. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Tetoválás kezelése



A tetoválás az ábra méretétől és a bőr típusától függően 1-2 hét alatt gyógyul be.

A gyógyulási idő alatt a tetoválást óvni kell a szennyeződésektől, napfénytől, vízzel illetve krémmel való áztatástól. Ez idő alatt uszodába, szaunába, szoláriumba kérjük ne menjen.

Zuhanyzáskor a tetovált bőrfelületet érheti víz, illetve szappan - ha lehet, antibakteriális szappan -, ne pedig tusfürdő.

A friss tetoválást kenje be Bepanthen krémmel és éjszakára fóliázza be két napon keresztül. Fóliázás előtt és után mossa le a bőrfelületet antibakteriális szappannal.

A tetoválást követő harmadik naptól kezdve a fólia elhagyható, és csak a krémmel való naponta háromszori kezelés ajánlott.

A tetovált felületen vékony varréteg keletkezik, amely a gyógyulás során fokozatosan lehámlik. Ezt a folyamatot siettetni, a sebet vakargatni, tépkedni tilos!

Friss tetoválással legalább 4-5 napig intenzív fizikai munkát, illetve kemény edzést folytatni nem ajánlott.

2011. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rövidebben szerintem ne fóliázd, és 1 hétig kb. napi 3x utána elég napi 2x is.(Én így csináltam, frankó lett)
2011. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
fóliázást ki akartam hagyni mindenképp.A kenegetés gyakoriságának a leírása segített.Köszönöm mindkét választ!
2011. márc. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!