Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ki lesz előbb...

Szerintetek ki lesz előbb ráncosabb: aki minden nap használ arckrémet, vagy aki szinte sosem?

Figyelt kérdés
A szüleimmel többször vita volt ebből, elég maradiak sajnos. Szerintük azzal, hogy minden nap bekrémezem, és heti 1-2x megtisztítom az arcom arclemosóval, csak hamarabb fogok ráncosodni. Érdekes módon anyám nem használ semmilyen krémet, meg is van az eredménye: 5-10 évvel idősebbnek nézik a ráncai miatt. Szerintem ha rendszeresen hidratálom az arcom, és nem hagyom kiszáradni a bőröm, azzal pont, hogy nem leszek ráncosabb később. Az örökletes dolgoktól tekintsünk el. Ha van 2 ugyanolyan nő, az egyik mindig használ hidratáló krémet, a másik soha, ki lesz ráncosabb 45-50 évesen?
2011. márc. 10. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig az örökletesség ebben nagyon is döntő. attól hogy tisztítod az arcodat és hidratálod attól még lehetsz simán ráncos ha olyan típus vagy. ha meg nem vagy ráncos típus akkor meg mindenféle kence nélkül is alig látszanak a ráncok. de nyílvánvaló hogy a hidratálás az csak jót tesz a bőrnek. de hidratálni lehet belülről is (rengeteg folyadékit kell inni) illetve lehet hidratálni természetes módon is (házi pakolások) és a ráncok egyik fő okozója a túlzott napozás és a szolárium.
2011. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha teljesen eltekintünk a genetikától és ha aztnézzük hogyha egy nőnek az a jobb, h keni magát vagy az, h nem. hát akkor inkább kenje. a hidratálás alap. meg a tisztítás. ez csak simán ápolás. az ápolásban csak jó.
2011. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Aapolka ***** válasza:
100%
Ha rendesen ápolod a bőröd az biztos jót tesz. A hidratálás meg az ápolás az nem ránctalanít, de szebb lesz a bőr tőle. A ránctalalnításban a megelőzés a legfontosabb: nap kerülés, szolarium, cigi kerülés, fényvédő használata, antioxidánsok használata.... Ezek segítenek. De nem egy nap alatt mint a reklámokban ígérik, hanem évek alatt. :)
2011. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, és igyekszem mellette egészségesebben élni. Az antioxidánsoknak eleve nagy szerepe van nálam az allergiám miatt, enyhítik a tüneteit. Szoláriumban még életemben nem voltam, a napozást sem viszem túlzásba. Nem hiszem, hogy ráncosodással kellene fenyegetőzniük, csak mert ápolom magam.
2011. márc. 11. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is mindig azt mondták tini koromban hogy húú túl sok kencét használok majd milyen ráncos leszek. (már tini korom óta sminkelem magam, de mindig alaposan lemosom este és minőségi termékeket használok) most vagyok 31 éves. semmi észrevehető ráncom nincs még..tehát erről ennyit. nem attól lesz ráncos valaki hogy tisztítja és ápolja a bőrét, sőt mégcsak nem is a sminktől. de azok a kortársaim akik rendszeresen évek óta szoláriumoznak nagyon ráncosak már most! viszont a genetrika is nagyon közrejátszik mert van egy jó barátnőm akinek már 26 évesen két mély ránca volt az orra feletti homloki részen pedig sosem szolizott.
2011. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát apunak a korához képest sima bőre van, anyu viszont elég ráncos, ugyanez az őszüléssel is. :/ Remélem a jobb géneket örököltem. Egyébként én sminkelni alig szoktam, esetleg szemceruza, illetve szempillaspirál. Alapozót csak akkor használok, ha heges vagy pattanásos az arcom épp pár napig.
2011. márc. 11. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább genetika.

De meglehet előzni helyes táplálkozással,valamennyi sporttal, megfelelő vízbevitellel,és gyümölccsel zöldségekkel,és arcpakolásokkal(otthon házilag is ellehet készíteni,természetesen).

csak kerülni kell az egészségtelen életmódot.

2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!