Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran mossam le...

Milyen gyakran mossam le szappannal az arcom?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 23:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A szappan nem csak szárít, zsírosít is. Ezért jó és használt nyugodtan. De csak a babaszappant. A kék pöttyös magyart.

Reggel csak egyszerű hideg vizes arcmosás. Este szappanos + krém. ennyi

2011. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Istenem. Ma lett divat ez a szappanellenesség, mert a gyártók el akarják adni a tusfürdőket. Nekem azóta nincs pattanás a hátamon mióta szappannal fürdők. Mikor tusfürdőztem tele volt. Mellesleg egyáltalán nem szárít jobban a szappan. Régen mindenki szappant használt..nem volt még divat ez a nagy tusfürdőzés meg a különféle arclemosó zselék meg ilyenek....évszázadokon keresztül szappant használt az emberiség és csekély volt a bőrproblémák száma....érdekes manapság van egy csomó ekcémás és egyéb bőrbetegség, amikor előtérbe kerültek ezek a savas, vagy 5.5-ös lemosók. Mekkora hülyeség, h a bőr 5.5-ös. Ez nem igaz. Pubertásban kezd el savas irányba tolódni a bőr PH-ja, de az milyen, h a magzatvíz ph-ja majdnem 9-es és abban van 9 hónapig a magzat...és érdekes, nem szárad szét a bőre....És miért van az h a gyógyvízek, iszapok gyógyítják meg a fekélyeket és bőrbajokat?? Azok is lúgosak. Érdekes, h akinek neurodermatitise van, 5-ös a bőr PH-ja ott.
2011. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van!

Én vagyok az, aki csodaszereket is, meg szappant is használt már, és a szappan sokkal jobb!

Az első oldalon valaki írta, hogy neki bőrgyógyászok mondták a szappant. Én is megkérdeztem azóta egyet, és ő is ezt mondta.

Természetes, hogy a kozmetikusok például tejet meg tonikot, meg hasonló baromságokat akarnak rá sózni, de azért egy bőrgyógyász csak jobban tudja a dolgát! :D Egy kozmetikus elvégez egy egy-két éves (rosszabb esetben hat hónapos gyorstalpaló) tanfolyamot, a bőrgyógyász először az orvosit járja ki, majd szakosodik a bőr felé.

Egyszóval: a szappan a tuti! :)

Ha meg kiszárít, hát istenem... Nem arra való a krém?!

2011. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na ezaz. A sodium lauryl sulfate-os tusfürdő egyáltalán nem kíméletesebb egy szappannál. Bárki bármit gondol, a savas tusfürdők felvastagítják a szarut és kivonják a lipidet, a szappan pedig nem. Lehet, h a felületet száraznak érzed, de nem rocsol a szappan, ugyanis csak a száraz szarut "bántja". A bőr legszárazabb része a külső szaruréteg, amit ha szappannal mosunk, szépen felpuhul és nem egy idő után nem lesz száraz. Amikor szappant kezdtem használni száraz volt egy kicsit a bőröm, de teljesen beindul a bőr működése és hozzászokik. Ma már egyáltalán nem szárad tőle.
2011. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy kis érdekesség a korpás szeborreáról:


Ez az a bőr, amely rengeteg behatásra - izgalomra, étkezésre, hőre, fényre, érintésre, kozmetikumra - viszkető, kisebb-nagyobb piros foltokkal reagál. Tapintása érdes, hámló, tele van korpádzó szarupikkelyekkel, és nem csak az arc, hanem a fejbőr is. A haj és az arcbőr találkozásánál viszkető vörös csík vonul végig, sokszor a fül körül viszket és hámlik leginkább. Húzódik az egész bőr, puhító, enyhítő krém után kiált, és ilyenkor követik el az ilyen bőrök tulajdonosai a legnagyobb hibát: Vesznek egy méregdrága agyonreklámozott jó zsíros "bőrtápláló" krémet. A szebb jövő reményében az utasításnak megfelelően nem szappannal és vízzel mosva, hanem arctejjel letisztítva a bőrt, jó vastagon bekenik a krémmel. Ilyenkor két dolog történhet.


Vagy vazelinből (vagy egyéb szintetikus vacakból és kőolajhulladékból) áll a krém nagy része, és látszatra meg is oldja a hámlás, húzódás problémáját, különösebben nem is igaztja a bőrt, csak évek múlva tapasztalja a tulajdonos, hogy bőre lassan elvékonyodott, elsorvadt a fénylő, soha fel nem szívódó vazelinréteg alatt.

A másik eset, amikor valóban tele van a krém jó nehéz zsírokkal, lanolinnal, koleszterinnel, és ebbe az érzékeny, irritált bőrbe ezt a vastag krémet dolgozzák bele. A következmény azonnal látszik, és lesújtó. Belobbannak a vörös foltok, viszket és egyre szárazabb érzésű, húzódó lesz a bőr, mert nem a zsír hiányzik belőle. Újabb és újabb krémek következnek, egyre drágábbak, egyre külföldibbek, mert hát ami drága és külföldi, az biztosan jó (mert a reklámok is ezt hitetik el). Az eredmény katasztrofális. Végül nagyon sok esetben ezek a bőrök kikötnek a bőrgyógyász szteroidos krémjénél. Ez pillanatnyilag meg is oldja a gyulladás, a hámlás, a húzódás problémáját, már csak azért is, mert zömében vazelin alapú krémbe van a szteroid beledolgozva. Ám használata hosszú távon igen szomorú következményekkel jár. A hám lassan elvékonyodik, , összeesik, nem képes regenerálódni, áttűnnek rajta a hajszálerek, nagyon sérülékennyé válik, és lassan angóra-szerű pihék borítják el."

2011. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!