Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet dús és hosszú...

Hogyan lehet dús és hosszú hajam? Ha valaki tud jól bevált vitaminról, ami ezt elősegíti és jók a tapasztalatai, kérem segítsen!

Figyelt kérdés
Most vékony szálú,természetes színű sötétszőke, természetesen göndör és vállig érő hajam van. Ezt szeretném "feltuningolni",hosszabbra és dúsabbra.
2011. márc. 23. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A ricinusolaj dúsítja a hajat és serkenti a növekedést. Rövid idő után is látható az eredmény.

A neten ezeket az infókat találtam,leginkább a hoxa-ról szedtem őket,ahol egyébként rengeteg ilyen témájú topik van:

100 ml ricinusolajat veszek a patikában, ami 3-4 alkalomra elég. Mondani kell, ha kérdik, hogy külső használatra.

20-30 milit kimérek egy kis pohárba (de attól függ, hogy milyen hosszú a hajad), vízfűrdőben felmelegítem, és az ujjaimmal felviszem az aktuális hajmosás előtt a fejbőrre (még száraz), enyhén belemasszírozom. Zacsit, húzok rá, van aki zuhanysapit, rá egy törölköző. Időnként hajszárítóval felmelegítem az egész pakolást,mert a melegben jobban felszívódik.

* Minimum 7 órát kell rajtahagyni,de jobb,ha egész éjszaka rajta van. Persze ebben az esetben a turbántól eltekinthetünk, elég, ha a párnánk védelme érdekében egy törülközőt teszünk a fejünk alá.

* Utána 2x meg kell mosni a hajat

* Hetente 1-2x szabad alkalmazni.

* A haj szép puha lesz tőle, bár az enyém 1 nappal hamarabb zsírosodik, de minden nem vághat össze. Nőjön is, dúsuljon is és még csak ne is zsírosodjon.

* A hajhullást is megállítja.

* Az ára az gyógyszertárfüggő,olyan 250-400ft között van 100ml

Szoktam néha tojássárgájával is keverni.Akkor a sárgájához keverem az olajat,csak ez egy kicsit macerásabb.


Többen 3:1 arányban higítják napraforgó vagy olívaolajjal,hogy könnyebben felvihető legyen.


Egy másik tapasztalat: Az olajat hajmosás után, még vizes állapotban ajánlatos felvinni a hajra (de nedves hajra nagyon könnyen felvihető). A legkönnyebben az olajat injekciós fecskendővel lehet felvinni a fejbőrre,aztán a maradékot kézzel óvatosan a hajba masszírozni. A hajam hosszára is teszek egészen a végekig.


Van,aki alufóliát tesz a fejére és arra a törölközőt. Tapasztalatok, tanácsok: Kb 20 percenként pár percig melegítettem hajszárítóval a fóliát,ezt 2 óra hosszáig csináltam,hát azt hiszem ilyen selymes még sosem volt a hajam! Ha hajszárítóztok tegyétek a legmelegebb fokozatra de arra figyeljetek hogy olyan 20 centiről melegítsétek ne közelebbről,na nem azért mert kigyulladna a fejetek :) hanem mert irtó meleg lesz a fólia!


Más fórumokon is sokat volt a növesztésről szó:

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
7%
A barátnőm hetente 2x 2 citrom levét rácsavarja a hajára hajmosás után, a vékony szálú haján nagyon sokat dúsított. Nem kell leöblíteni.
2011. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha világ életedben kevés és vékonyszálú hajad volt (vagy kb olyan, mint most), akkor ezen sokat nem lehet változtatni, mert hiába kened ricinusolajjal, hiába költesz több ezret csodaszerekre, vitaminokra... akkor se lesz több hajhagymád. A töredezét kicsit visszafoghatja, de radikális váltorást nem fogsz elérni. :D

Hosszú... tapasztalatom szerint ehhez csak idő kell. :D Nő az magától is, ha rendszeresen visszavágatod a végét (ha eddig nem nagyon tetted, akkor egyszer kicsit radikálisabban, hogy ne maradjon töredezett rész), nem strapálod szárítással, vasalással, csavargatással nagyon, akkor szép hajad lesz.

Göndör hajnál amivel nagyot lehet dobni rajta, az egy jó vágás, kicsit kuszán, összevissza hosszúságú tincsekkel, mert akkor nem lesz háromszög a fejed, ellenben szép esése lesz és dúsabbnak hat. Ne fésüld, max csak vizesen, szárítani diffúzorral, vagy a kezeddel a fejedhez nyomogatva.

2011. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Utolsó!


nem értek veled egyet néhány dologban.

1) a ricinusolaj rengeteg embernek segít(ett),erről olvastam azt,h a legtöbb embernek bejött,ellentétben a vitaminokkal meg más csodaszerekkel. ha megnézed a fórumokat,amiket belinkeltem az első kommentben,akkor sztem megváltozik a véleményed. sajnos regisztrált felhasználók láthatják csak ezeket a képeket,de sztem nagyon meggyőzőek: [link]

Hoxa-ról: "Nekem 4. alkalommal volt fent a ricinus és nem hittem a szememnek, mert a halántékom felett egy kicsivel már volt egy folt mindkét oldalt, ott kikopott a hajam és most meg kicsi babahajak vannak rajta, nyoma sincs foltnak."

szempillán talán kicsit jobban látható a változás,vki arról számolt be, h 6szor kente be a szempilláját ricinusolajjal (fültisztító pálcikával) és több mm-t nőtt...

2) nem szabad vizesen fésülni,mert akkor nagyon törékeny a haj. amióta nem fésülöm ki a hajam vizesen,sokkal,de sokkal kevésbé törik. fél évente elég visszavágatnom belőle,előtte pedig 3 hónap alatt eltöredezett.

2011. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem azt mondtam, hogy nem jó a ricinus, de hajhagymákat nem növeszt... akinek már kopasz foltja volt, annak is volt ott eleve haj. :P

Göndör hajat próbálj meg száradás után fésülni... :P Árt, vagy nem árt, de nem szeretem, ha úgy nézek ki, mint akit megcsapott a 220... plusz ha nem fésülném ki, akkor összeakad, és ha úgy fésülöm, csak azt érem el, hogy tépem, szakad, akármilyen óvatos vagyok. :D

2011. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ricinus olajat nem muszáj ilyen bonyolultan feltenni, én a következőképpen használom, hozzáteszem nekem is nagyon vékony szálú volt a hajam és rövid is!

Szóval...

Megmosom sima samponnal (és a syoss termékeket használom) szóval megmosom samponnal, leöblítem, aztán lemosható balzsamot teszek a tenyerembe és kb ugyanannyi ricinus olajat is ezt jól beledörzsölöm a hajamba, és kb 20 percig fent hagyom a hajamon (vagy törölközőbe, vagy simán hagyom de néha becsomagolom) ezt lemosom sima vízzel, aztán megmosom a hajam Bánfi samponnal egymás után kétszer, utána teszek rá Bánfi hajszeszt azt 40 percig hagyom a hajamon (hasonlóan mint az előzőekben) Ezek után leöblítem és lemosom samponnal (syoss) majd balzsam! Aztán jól megtörlöm, fújok rá töredezésmentesítő spray majd megszárítom! Decemberben kezdtem el növeszteni a hajam akkor sokat nem nőt, február eleje óta használom a hajamat, amikor elkezdtem használni állig érő volt a hajam most vállig ér! Sokkal dúsabb, nem hullik, gyorsabban nő!

Mindenkinek ajánlom!!!

2011. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönet az első válazadónak és az utolsónak,sokat segítettetek!!! Már be is szereztem a ricinus olajat :)))

A lehangoló válaszadókkal meg nem foglalkozom,de bánom, hogy nem lehet kizárni őket :( Én tanácsot kértem és segítséget,nem pedig kritikát! Amúgy nekem is göndör a hajam és csak hajmosás előtt fésülöm ki egyszer,vizesen soha és szárítás után sem!

2011. márc. 24. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
A ricinusolaj egyébként annál jobban hat,minél több ideig van fenn,tehát 20 perc semmiképp sem elég, min. 7 óráig legyen rajta.
2011. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Ezt megszeretném cáfolni, én 2 hónapja heti kétszer 20 percre hagyom a hajamon és állig érő hajamból vállig érő hajam lett két hónap alatt és ezerszer dúsabb is lett! Szóval szerintem 20 perc is elég! De ki fogom próbálni hogy még tovább hátha igazad van!
2011. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%

Tudom, hogy ez már régi téma, de akik véletlen akadnak rá:

nem szabad éjszakákat rajtahagyni a hajon, elég max 2 óra, mivel hullani kezd tőle a haj, ha nagyon sokáig rajtahagyják.

2014. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!