Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Henna kérdés? Nincs tapasztala...

Henna kérdés? Nincs tapasztalatom hajfestéssel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Szeretném befesteni sötétbarna hajam vagy hennacolor termékkel vagy pedig sima gyógyszertárban is kapható hennaporral. Kikopik majd a mosástól vagy meg kell várni amíg lenő? Kb. milyen árnyalatú lesz tőle a hajam, rézvöröset nem szeretnék.

ilyen színű most:

[link]


Köszönöm a válaszokat:)


2011. ápr. 17. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a henna az vörös. Ha barna, vagy valamilyen más színű, akkor abba bizony kevertek valamit. Az igazi henna bár sokat fakul, nem mosódik ki a hajadból, hanem lenő, ez a kétes anyagokkal dúsított barna ez nem tudom, valószínűleg kimosódik, főleg, ha olyan, hogy csak melegvizet kell hozzáadni. De lehet, hogy nem, és sose tudhatod, hogy mit kensz a fejedre. Az igazi henna vörös, gyümölcslével vagy citromlével kell kikeverni és tartósabb, mint a többi hajfesték.


Itt van egy ebook, ebből megtudhatsz mindent a valódi hennáról és a hajfestésről, meg arról is, hogy hogy lehet vörösesbarna árnyalatokat elérni henna és indigó keverékével. De sajnos az indigó kimosódik, tehát az mindenképpen kicsit vörösesbarna lesz és idővel egyre vörösebb...

[link]

2011. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja még valami: mivel a henna nem világosítja a hajad, ezért nem lesz rézvörös, sötét vörösesbarna lesz, eleinte rezes fénnyel, pár nappal később pedig inkább vörösessel. Bocs, valamiért azt hittem, hogy barnára akarod festeni, félreértés volt. De az ebookot mindenképpen nézd át, még ha nem tudsz angolul, akkor is érteni fogod és nagyon hasznos.
2011. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ =) Megnéztem a honlapot, teljesen érthető de mivel még soha nem csináltam ilyesmit elsőre még nem szeretném bonyolítani a dolgot:D Amúgy ha csak lenőni tud akkor nem hiszem, hogy ezt választom. Olyat szeretnék ami hamar kijön a hajamból.
2011. ápr. 18. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!