Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszerre van striám, narancsb...

Egyszerre van striám, narancsbőröm és enyhe visszerem. Szerintem ez nem véletlen, lehet hogy van valami gond belül?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, kb 160 centi magas és 45 kiló.Igyekszem heti 1-2szer mozogni, többet sajnos az időm nem enged, viszont az étrendemre odafigyelek, nem eszek össze mindenfélét.Ezek alapján a fenti kérdésemre érdekelnének a válaszok.Kb 15 éves koromban már tele volt striával a combom, 17 éves korom óta én is küzdök a narancsbőrrel és kb 1-2 éve a bokámon vannak ilyen nagyon vékony kis hajszálerek, olyan mintha véraláfutás lenne, ez azt hiszem a visszér?Mindezek persze csak a lábamon érintenek, a hasamon, karomon,mindenhol normális a bőr, a lábamon egyedül viszont borzalmas.(Persze az arcbőröm is rémes de nem hinném hogy azzal összefügg.) Lehet valami belső szervi gond vagy csak egyszerűen ilyen szerencsétlen vagyok?Úgy tudom nem sűrűn fordul elő akár a 3 egyszerre...:s előre is köszi!
2011. máj. 10. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A "nagyon vékony kis hajszálerek" az nem gáz, a kóros visszér ennél sokkal "látványosabb". Az egyáltalán nem vékony, többféleképp kinézhet, de mondjuk ha ilyen 5-8 mm vastag erek púposodnak ki a lábadból lilán, az már visszér. Találsz róla képet a neten, de én helyedben nem keresnék rá, elég ronda.
2011. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igaz is! Nekem valaki azt mondta, hogy ez visszér, akkor viszont nem tudom, mi ennek a neve?:S Fiatalokon nem nagyon látni, ez inkább 40+ korosztályra jellemző, ezért is ijesztő, hogy ennyi probléma van a bőrrel a lábamon!
2011. máj. 10. 21:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is visszér. Hajszál visszér.

Amúgy sok okos ötletem nincs, de én pl. 30 vagyok, nekem is vannak most már hajszál visszereim, csak nekem a combomon oldalt, hátul :(

19 évesen már visszérrel műtöttek (fogalmam sincs mitől jött ki), kb. 15-17 évesen már striás volt a combom és van némi narancsbőröm is. Ezen kívül hófehér a bőröm, a szőrtelenítés pöttyös, hiába nem borotválom hanem epilálok, és mivel néha befelé nő a szőr, még sebes is.

Az arcomról már ne is beszéljünk, mintha kamaszodnék :(

És fogalmam sincs, hogy mégis mit kezdjek ezzel. A legnagyobb melegbe is csak hosszú nadrágba merek emberek közé menni.

Szóval ezzel most nem segítettem rajtad, de nem vagy ezzel egyedül.

2011. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*szőrtelenítéstől
2011. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne is mond... én is nagyon el vagyok kenődve, nekem is vannak ilyen erek a combomon, narancsbőröm van, striáim, rosaceás az arcom, és vízhiányos a bőröm mindenütt. :((( 3x1órát tornázok egy héten, ami nagyon megizzaszt, rendesen eszek, házi csirkét és nem bevásárlóközpontosat, sok zöldséget gyümölcsöt eszek, ezenkívül napi 4 liter vizet minimum megiszok... Azt hallottam ezekre a bőrpanaszokra az egyetlen megoldás a Vivida tabletta(valószínű neked is kollagén hiányod lehet, ez természetes úton pótolná).

25N

2011. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez sajnos elsősorban genetika, hajlam kérdése. Egészséges életmóddal és sporttal lehet mérsékelni hosszú távon, de csodát ne várj! Én is ebben a cipőben járok, 12-3 évesen szétcsíkosodtam, aztán jött a narancs, mostanság meg a hajszálerek. Sport, folyadék, infraszauna. Legalább lassítja a folyamatot...
2011. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azok seprűvénák, de mindegy... [link]
2011. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm ezt a sok választ!Ahogy láttam azonosak a tünetek, problémás bőr a lábon és kamaszos arcbőr... nekem ezek mind megvannak, örülök tényleg hogy nem vagyok egyedül!:P a tablettának utánanézek alaposan,nem merek akármit szedni, már attól is tartok hogy yasminelle-t szedek:s köszönöm szépen, nektek is kitartást akkor!:-/
2011. máj. 11. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Én voltam az egyik előző hozzászóló, yasminelle-t szedek én is, állítólag a fogamzásgátló is roncsolja az ereket. :(
2011. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még mindig én... Hajlok a Vivida tebletta szedésére, de méregdrága és félek hogy árthat elvégre is ezt idősebb nőknek készítették én meg még csak 25 vagyok. Azt írják róla, hogy belülről építi a bőrt, illetve az ereket. Egy halból kivont hatóanyag ez.
2011. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!