Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz, hogy ha ritkábban mosok...

Igaz, hogy ha ritkábban mosok hajat, kevésbé zsírosodik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz.
2011. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos ám ez. Bizonyos szintig tényleg csökken, de ha alapvetően zsíros bőrű, zsíros hajú típus vagy, akkor továbbra is az leszel, csak 1-2 napot nyerhetsz vele azt is hosszú szenvedés után. Ez genetika. Mondjuk vannak olyan trükkök, hogy olyan samponnal mosd, ami nem szárítja a fejbőröd és kímélő, tehát ne zsíros hajra valóval, hanem inkább hidratálóval, mert ha hidratált a fejbőröd, akkor kevesebb zsírt termel.

Addig pedig, amíg próbálsz átszokni a ritkább hajmosásra, használj szárazsampont. Szóval azt semmiképpen se javaslom, hogy emiatt csatakos hajjal mászkálj, nem ez a megoldás.

Amúgy meg egyrészt a haj zsírosodása egy teljesen természetes és egészséges dolog, sokkal nagyobb baj, ha valakinek nem zsírosodik, és annak sincs értelme, hogy sokkal ritkábban mosd, ha amúgy mondjuk 2-3 napot kibír, mert nem csak a zsír miatt, hanem a mindenféle szennyeződés, izzadtság miatt is meg kell(ene) mosni. Ha belegondolsz, attól, hogy egy kicsit ott szőrösebb, még ugyanolyan bőrrel borított testrész az is, mint a tested többi része, amit viszont naponta mosol...

Tapasztalatból mondom, hogy ha nem zsírosodik a hajad, és 1 hétig nem mosod meg, akkor kellemetlen érzés a fejbőrödhöz érni, és az illata sem kellemes, bár jó esetben nem büdös, csak olyan koszos szagú...

2011. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam és nem vált be. Egész nyáron hetente mostam (előtte 2-3 naponta) és nyár végén is ugyanúgy zsírosodott, mint előtte. Úgyhogy visszatértem a 2-3 napi mosásra.
2011. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!