Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Könnyen zsírosodik az arcbőröm...

Könnyen zsírosodik az arcbőröm és a hajam is, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sampon egész szépen szárítja az arcbőröm, de estére már megint szinte csillogós lesz, hajam is kb. ugyan ez, ráadásul az arcom a hozzáérő hajat még jobban zsírossá teszi, hova menjek ezzel vagy mit tudok vele csinálni? Bőrgyógyász/kozmetikus? Esetleg otthon is tudok vele valamit csinálni?

Hallottam, hogy van erre valami gyógyszer is, amit orvos írhat fel.


Hajat kétnaponta mosok, normál samponnal, a zsíros hajra valók csak rontottak rajta. Mintha inkább a fejemtől 'zsírosodna' ahogy alszom.


2011. okt. 31. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Samponnal mosol arcot? :O

Azt ne csináld, van jobb módszer is: Akneroxid gél, ami pattanásokra való, de a zsírosságon is segít. Nekem még az Aknesol ecsetelő is bevált, amióta használom, sokkal kevésbé fénylik a bőröm. Mindkettő patikában, vény nélkül kapható.

2011. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kén szappannal mosakodj meg reggel. Tuti módszer - nekem bevált.
2011. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Samponnal mosol arcot? - Mikor hajat mosok akkor megszoktam az arcom is mosni vele, aztán meg tusfürdővel is. Az a durva, hogy annyira zsíros tud lenni az arcom, hogy pattanás is könnyen kijön miatta. :S
2011. okt. 31. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

hajat csak vizzel mossál, heti 1x samonnal

arcot meg gyógynövényes szappannal esetleg vagy baba szappannal

és púderezd be az arcodat semleges szinnel

2011. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
csak vízzel? xddddd
2011. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Időpont tegnapelőtt 17:12:


Szoktam hajlakkot haszálni, így nem hinném, hogy a sima víz elég lenne (?), amúgy a samponomon az van, hogy mindennapi mosásra alkalmas. :S

Pasiként kissé gáznak érezném a puderezést :S és kellemetlen, ha egész nap az arcomon van valami.

2011. nov. 3. 16:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajadra próbálj kénes samponokat, vagy próbáld ki az ecetes vizet. Szép fényt ad és talán kevésbé is zsírosodik a haj. És hajmosáskor a sampont hígítsd fel vízzel és ne dörzsöld nagyon, csak masszírozd a fejbőröd. Majd ha végeztél, hideg vízzel öblítsd le a séródat. :) Egy próbát megér.

Arcodra csak a kén szappant tudom javasolni és hogy egy nap többször mosd át tonikkal, bár pasiként lehet, hogy ez is kellemetlen. Remélem azért segítettem. :)

2011. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!