Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valami más megoldás?

Valami más megoldás?

Figyelt kérdés

4 éve festetett és vasalt haj, teljesen el van töredezve, és ki van száradva

van a levágatáson kívül valami más megoldás ?

a festéket már növesztem le, és vasalni is csak ritkán vasalom


2011. máj. 19. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi nem lesz elég hatékony. De levágatod valami vagányra, aztán ápolgatod, megnő az hamar. :) Ez csak haj, de csak jobb, ha egészséges, mint ha hosszabb, ed csúnya és ápolatlan, igénytelen hatást kelt. :S
2011. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A haj egy lettelen dolog, tehát ahol megsérült ott már nem jön rendbe sajnos.

Ha nem vágatod le a végét (elég 1-2 centit először és meglátod, hogy tovább törik-e, nem kell rögtön sokat), akkor egyre magasabbra töredezik, tehát nem hogy hosszú maradna, hanem még rövidebb lesz, mintha levágatnád, és csúnyább is.

A hajfesték lenövesztését csak akkor ajánlom, ha amúgy nem látszik a különbség, mert különben ronda és igénytelen az ilyesmi, és gondolom nem azért festetted és növesztetted eddig, mert igénytelen lennél. Amúgy a hajfestés önmagában, ha mindig a megfelelő erősségű hajfestékkel és csak a tövét fested újra nemnagyon károsítja a hajat, ettől még lehetne egészséges.

A jövőre vonatkozóan pedig kezdj el B vitamint vagy hajvitamint (esetleg élesztőtablettát) szedni, hogy ami most nő az egészséges legyen. A vitamint pedig szedd folyamatosan, frizurától és évszaktól függetlenül, minden nap, és akkor a jövőben erős és egészséges lesz a hajad.

Termékek közül pedig külsőleg nekem az elseve tükörfény termékcsaládja vált be legjobban, a töredezést ugyan nem tudja megszüntetni, de ahol csak száraz a hajad, de még nem töredezik, ott szépen hidratálja, és ha levgatod belőle azt a 2 centit végre, akkor majd nem engedi tovább töredezni.

Ha van még kérdésed, akkor írj :)

2011. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

igazából, ha ki van vasalva, akkor nem látszik, hogy milyen száraz és töredezett, nem tudom miért

a festést pedig azért növesztem le, mert ez is eléggé elroncsolta a hajam (volt fekete, és szőke is) most pedig majdnem olyan, mint az eredeti

én Garnier Fructis hajerősítő sampont és balzsamot használok, de semmit nem ér, max fésülhetőbb

mondjuk lehet a klóros víz is rátesz egy lapáttal (úszó vagyok)

egyébként pedig, ha vágatok a végéből, 2 nap múlva kb ugyan olyan töredezett :S ezt nem tudom miért van így :S

2011. máj. 19. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:

most egyébként váll alá érő hajam van, a lenövés kb. 2-2.5 cm-nél tart még csak :S

a rövid haj pedig borzalmasan áll :S

vasalni pedig nem azért vasalom (az elmúlt fél évben) mert nem szeretem a hullámos hajat, hanem mert csak úgy nem tűnik száraznak, egyébként borzalmas :S mondjuk hátulról még egész jól néz ki, de elölről szörnyű :S

2011. máj. 19. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem, a vasalástól azért lesz jobb, mert lesimítja a felületét, ami porózus amúgy.

A fructis az egyik legszarabb samponmárka amúgy, továbbra is azt javaslom, hogy adj egy esélyt a tükörfénynek, szerintem segíteni fog valamennyit.

A klóros víztől pedig úgy védheted a hajad, ha előtte jól bevizezed, mielőtt felraknád rá az úszósapit, mert úgy nem a nagyon klóros vizet szívja magába, hanem a csapvizet, ami talán valamivel jobb.

Ha közel olyan színű a hajad, mint az eredeti, akkor jó ötlet nem festeni (mert minek).

A hajad azért lesz 2 nap múlva ugyanolyan töredezett valószínűleg, mert nagyon ki van száradva. Először ápold, hidratáld, kerüld a szilikonos hajápolókat és ne használj rá semmilyen olajat! Amikor kicsit hidratáltabb, akkor kell levágatni, mert akkor nem fog megint töredezni kezdeni. Használhatsz balzsam helyett hajpakolást a hajadra hajmosás után, minden alkalommal.

2011. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a segítséget :)

pedig azt hittem, hogy jó a fructis :S épp most lett új sampon és balzsam véve, ez még megvárom, hogy elfogyjon, mert 1200Ft-ot csak nem akarok kidobni az ablakon :D de utána mindenképp kipróbálom majd akkor a tükörfényt :)

és egyébként B vitaminnak megfelel a Béres Mg+B6 is ?

2011. máj. 19. 22:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a B6-nál többféle B vitaminra van szükség, legalább még vagy 6 félére. De ne aggódj, mert a b vitamin vízben oldódó, nem nagyon lehet túladagolni, szóval ha magne B6-ot kell szedned vaami miatt, akkor szedhetsz mellé még B vitaminokat. Vagy élesztőtablettát, az is tartalmazza mindet.
2011. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi :)
2011. máj. 20. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:

A múlt héten láttam először a DM-ben, hogy a GlissKurnak van egy új samponja. Szén fekete a doboza (majd kicsapta a szememet a boltban :D) és a nagyon durván károsodott hajra való. Van belőle balzsam is. Én nem használtam de szerintem próbáld ki.


Ami meg a hajvitamint illeti, szerintem keress fel egy herbáriát és ott keress sörélesztő tablettát. Én is azt szedtem és nagyon gyorsan nőtt tőle a hajam. A márkája most nem fog eszembe jutni, de ilyen fehér a doboza, és ilyen narancssárga matrica van rajta egy kis malommal.

2011. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!