Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú hajú lányok, ti hogy...

Hosszú hajú lányok, ti hogy bírjátok a meleget? Mit csináltok a hajatokkal?

Figyelt kérdés

Már évek óta tervezem, hogy megnövesztem a hajamat hátközépig, de nyáron mindig olyan elviselhetetlen, beizzad alatta a nyakam, stb, hogy megunom, és levágatom váll felé...

most nyáron nem akarom ezt eljátszani, de tényleg az a baj, hogy még ritkítva is iszonyatosan dús, a felfogott haj meg nem igazán áll jól az arcformám miatt.

ti hogy oldjátok meg nyáron a haj-dolgot? vagy májustól augusztus végéig lófarok? :(


2011. máj. 22. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha egész nyáron összefogott hajjal mászkálsz, az árt is a hajadnak.

Számtalan módon fel lehet fogni, többféle csattal, hajtűkkel, kontyba csavarhatod, fonhatod, lehet szorosabban, vagy kócosan és lazán, kínaisan két gombócba, lehet olyan frizurát is készíteni, hogy a hajadat betűröd, és rövidebbnek is látszik. Légy kreatív.:)

2011. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha melegem van összekötöm és kész. Ha nagyon ráérek, akkor csinálok valami hülye frizurát, nyáron mindent lehet. XD

És olyan nincs, hogy nem áll jól az összekötött haj. Próbáld magasabbra, alacsonyabbra kötni, elöl kihagyni pár tincset, elválasztva összekötni, frufrut vágatni, hátratűzve, hajráffal... és ez még csak a copf pár variációja volt. :P

2011. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Általában lófarok.
2011. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia :) 14 eves lany vagyok..Es nekem is ez volt a bajom..

Regen nagyon hosszu hajam volt,fenekemig leert,de meguntam s levagattam nyakig erore..De azota mar megnott..most ugy le er a hatamig :)

Szerintem nyaron kosd fel lofarokba vagy kontyba :) most nyaron nagyon divat lesz a konty :) tegyel a fejedre napszemuveget vagy valami hajrafot s igy nagyon vagany leszel,es nem fog beizzadni a nyakad.. :)) ez is ezt csinalom..nekem bevalt.

2011. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

tényleg nem áll jól semmilyen összefogott haj, mert méginkább kerekíti a fejemet. de akkor kísérletezek, a konty + gumis hajpánt mindig is tetszett, talán megpróbálom :)

2011. máj. 22. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekemm hosszú hajam van, és iszonyatosan dús. Én nyáron általában copfba kötöm, vagy egy kis kontyot csinálok, de ugy lazán, nem mint a kínai kisasszonyoknak van, hanem ugy kilóg belőle pár hajszál, és ugy tök szép, és laza jól érzem magam benne. Befonni is szoktam, azt is csak lazán az egyik oldalra húzva. Én pl kipróbáltam ezt is, hogy megritkították egy kicsit a hajam, és utána legulul copfba kötöttem, azután fogtam egy nagy csatot, és a copfom felhajtottam a fejem tetejére, aztán a csattal lefogtam, és utána lejött a csatra az a haj, mit nem fogott le a csat, és igy nem zavarta a nyakamat a hajam:) nekem ez vált be a legjobban.

Nekem is volt hasonló kérdésem mint neked, és kaptam rá egy jó választ, el is küldöm:

Én nagyon szeretem széles hajpántokat.

És amire mostanában szoktam rá: fél oldalt erőre veszem az egészet, és befonom egy rövid szakaszon, de nagyon lazán, az se baj, ha a másik oldalon kijön pár lazább tincs. Esetleg nem is fonom be, csak begumizom két-három helyen (ruhához passzoló színnel lehetőleg).

Esetleg ugyanez, csak hajpánttal kombinálva.


Mondjuk nekem majdnem derékig ér, lehet, hogy ha rövidebb, abból nem lehet olyan lazára.


Hajgumik vagy fonás helyett esetleg tarkónál kiszedsz két tincset, lazán körbetekered őket szemben két irányban, az aljukat valami picike, nem feltűnő csattal rögzíted.


Egy időben két copfot is szerettem hordani, csak mindig ötször kell próbálkoznom, mire sikerül olyanra, hogy jól álljon és ne "igazi" óvodásan.

Olyat is csináltam, hogy összesodortam, félbehajtottam (ekkor összecsavarodik magától) és a végét valahogy megpróbáltam pofásan rögzíteni. Úgy néz ki, mintha harmada hosszú, kétszer olyan vastag hajad lene.


Amíg volt pár kicsit rövidebb tincsem, olyat is szerettem csinálni, hogy kiszedtem elől két tincset, aztán a maradékból csináltam egy olyan tipikus hátul a haj felő része szorosan összegumizva a fejem búbján jókislányfrizurát, a maradék tincseket meg a fülem mögé pakoltam. :)nagyon jó tanácsok, rem. segítettem

2011. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem szinte mindig fel van tűzve kontyba. Ilyen tizen x centis a copfom kerülete, szóval gondolhatod milyen vastag, nem lehetne kibírni máshogy melegben. De amúgy egész évben így hordom, mert különben mindig elakadna mindenben meg ráülnék, ha leülök leér a földre...

Ha rövid lenne, mondjuk hátközépig érő, akkor is így hordanám, mert nagyon kényelmes. Kibontva amúgy sem áll olyan jól a vastagsága miatt, mert háromszög fejet csinál nekem.

Így szoktam feltűzni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!