Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hosszabb haj jobban hullik...

A hosszabb haj jobban hullik mint a rövid?

Figyelt kérdés

Most növesztem a hajam és viszonylag hosszú már, de mintha jobban hullana, jobban észreveszem, ez azért van, mert alapból hosszabb a haj és jobban látszik, vagy tényleg jobban hullik ?

(sűrűn szoktam balzsamozni mosás után, illetve száradás után lakkozom, régen vasaltam, de most már nem.. szóval régebben még jobban is igénybe volt véve, bár most a göndör fürtökben hamarabb megakad a kezem, és lehet jobban húzom, amikor "belövöm".. ja és férfi vagyok, nem tudom, számít-e ez :D)


2011. jún. 4. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó az észrevételed, mivel a hajhagymának tartania kell a szálakat, így van hogy elengedik magukat ezt hívjuk hullásnak.

A rövid pár mm-es szálak nem vesznek igénybe sok tartást

2011. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem derékig érő hajam van, de egyáltalán nem hullik, hajmosáskor se szedek ki 1-2 szálnál többet a kádból.
2011. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó neked :) nekem mindig is dús egészséges hajam volt, ezért is nyugtalanít az a sok hajszál :S
2011. jún. 4. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, a hajhagyma elbírja a hajszálat, nem attól függ, hogy mennyire hullik a hajad, de a hajhagymánál jó irányba keresgélsz. Elvileg neked ugyanúgy hullik a hajad amikor hosszú, mintha rövid lenne, ez nem befolyásolja, csak a hosszabbat azt látod a rövidebb pedig simán lemegy a lefolyón, nem akad bele a fésűbe...stb.

Ha jobban hullik a hajad most, mint előtte, akkor belülről kell megtámogatni vitaminokkal...stb, semmi köze a hajhosszhoz.

2011. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen is van köze a hajhosszhoz, tekintve ha hosszabb a hajad több súlyt kell megtartania a hajhagymának. nekem is mikor rövid a hajam alig hullik, mikor pedig hosszabb, csomókat szedek ki fürdés után. az persze egyéntől függ kinek mennyit bírnak el a hajhagymái. van akinek nagyon hosszú hajnál sem mutatkozik erősebb hullás, és van akinek rövid hajnál is eléggé hullik.
2011. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ a hosszától, csak jobban észrevehető. Nekem combig ér a hajam, nagyon dús és vastag szálú, magyarul nagyon nehéz, és egyáltalán nem hullik. Pár szál naponta, ami teljesen normális és átlagos. Ezzel szemben ott van a tesóm, akinek vékony szálú, átlagos sűrűségű szőke haja van, és kicsi kora óta sokkal jobban hullik, mint bárkinek a családban, pedig csak derék fölé ér. Volt, mikor egész rövidre volt neki vágva, volt mikor neki is combig ért kiskorában és egyformán hullott mindig.
2011. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos időszakok amikor egy ideig jobban hullik az ember haja. Nekem is most hullik. Általában tavasszal és ősszel szokott hullani észrevehetően. De ezt ne ugy értsd hogy egész tavasszal és ősszel hanem egy bionyos ideig. Hogy ez mitől van?! Nem tudom. :D

De vannak haj hullás ellen vmilyen készítmények. Meg amit előttem si irtak, hogy egyél sok vitamint, rostos érteleket. :)

2011. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!